Katowice: 4. Memoriał Kmiecików w sobotę, 20 października

W sobotę, 20 października, w Katowicach odbędzie się IV Memoriał Kmiecików, czyli turniej piłkarski poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy – Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy oraz syna Remigiusza.

Memoriał jest poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy – Dariusza Kmiecika i jego żony Brygidy oraz syna Remigiusza.

W tym roku zostanie rozegrany już po raz czwarty.

Każdego roku organizowany jest w drugiej połowie października, bo to właśnie 23 października 2014 roku w kamienicy przy ulicy Chopina w Katowicach wybuchł gaz. Pod gruzami budynku zginęła trzyosobowa rodzina Kmiecików.

Wydarzenie to turniej piłkarski, bo właśnie piłka nożna była wielką pasją Darka Kmiecika. Memoriał odbędzie się 20 października o godz. 9. w hali Kolejarz w Katowicach (ulica Alfreda 1).

– Pierwsza edycja odbyła się również na Kolejarzu, kolejne dwie w hali MOSiR Chorzów, czyli mieście, w którym Darek się urodził i dorastał. Teraz wracamy do Katowic i tradycyjnie wraz z bratem Darka Krzyśkiem i przyjacielem Darka Bartkiem Nowakiem organizujemy ten turniej, który cały czas cieszy się wielką popularnością – mówi Krzysztof Pieczyński, pomysłodawca turnieju.

W imprezie wystąpi 10 drużyn. Tradycyjnie będą to dziennikarze przyjeżdżający do Katowic z całego kraju, ale też pracownicy instytucji, z którymi Darek współpracował na co dzień, czyli m.in. samorządowcy, marketingowcy, PR-owcy oraz służby mundurowe. Poza rozgrywkami piłkarskimi przewidziano również inne atrakcje, m.in. pokazy i animacje dla dzieci.

Memoriał odbędzie się 20 października w hali Kolejarz w Katowicach (ulica Alfreda 1). Start o godz. 9.