Sikorski skasował wpis o tygodniku „kupionym za ruskie pieniądze”

Były szef dyplomacji Radosław Sikorski skasował wpis na Twitterze , w którym pisał o „kupionym za ruskie pieniądze” tygodniku „Wprost”. Usunięcia wpisu żądała Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” twierdząc, że to zniesławienie.

Chodzi o wpis Radosława Sikorskiego z 2 października na Twitterze: „Ale atak kupionego za ruskie pieniądze @TygodnikWPROST był super”. Był to komentarz do słów ministra Joachima Brudzińskiego o aferze taśmowej, które zacytował portal 300polityka.pl: „Skomasowany i brutalny atak ze strony polskojęzycznych stacji, których właścicielami są nasi zachodni sąsiedzi” – powiedział Brudziński.

W czwartek na wpis Sikorskiego zareagowała na Twitterze reprezentująca AWR „Wprost” mecenas Paulina Piaszczyk: „Szanowny Panie, w imieniu @TygodnikWPROST @LisieckiMichal proszę o natychmiastowe, nie później niż w ciągu 24 godzin, usunięcie z portalu Twitter, zniesławiającego wpisu z dnia 2 października 2018 r., dotyczącego działalności wydawcy”.

Piaszczyk zamieściła także skan pisma do Sikorskiego, w którym napisała m.in.: „Sugestia jakoby redakcja tygodnika »Wprost« dokonała ataku podczas publikowania materiałów prasowych związanych z tzw. aferą taśmową, a ponadto nieprawdziwa informacja dotycząca transakcji zakupu wydawnictwa, jakoby odbyła się z udziałem rosyjskiego kapitału, oczerniają wydawnictwo, jego pracowników oraz udziałowców”.