Ministerstwo Sprawiedliwości: nie będzie zmian w zakresie tajemnicy zawodowej

Zbigniew Ziobro

Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości zapewnia, że nie będzie zmian w przepisach dotyczących tajemnicy zawodowej, w tym tajemnicy dziennikarskiej.

Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości zapewnia, że nie będzie zmian w przepisach dotyczących tajemnicy zawodowej, w tym tajemnicy dziennikarskiej.

Nie będzie zmian w zakresie tajemnicy zawodowej – dziennikarskiej, lekarskiej i adwokackiej. Robocze koncepcje, które zakładały pewne ograniczenia tajemnic, nie zyskały akceptacji kierownictwa MS.

— Jan Kanthak (@JanKanthak) 4 października 2018

„Nie będzie zmian w zakresie tajemnicy zawodowej – dziennikarskiej, lekarskiej i adwokackiej. Robocze koncepcje, które zakładały pewne ograniczenia tajemnic, nie zyskały akceptacji kierownictwa MS” – napisał Jan Kanthak na Twitterze.

Pod koniec września „Dziennik Gazeta Prawna” napisał, że w zapowiedzianej przez resort sprawiedliwości nowelizacji Kodeksu postępowania karnego ma się znaleźć zapis, według którego prokurator będzie mógł wydobyć od adwokata poufne informacje o jego kliencie, bez pytania sądu o zgodę. Miało to dotyczyć przedstawicieli niektórych zawodów ustawowo zobowiązanych do zachowania tajemnicy, m.in. dziennikarzy, prawników, lekarzy.

Pod koniec września minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że prace nad zmianami w przepisach o tajemnicy zawodowej nie dotkną dziennikarzy.

Plany zmian w przepisach dotyczących tajemnicy zawodowej wywołały protesty organizacji zrzeszających lekarzy, prawników i dziennikarzy.