Dorota Warakomska nie wróci do Tok FM

Dorota Warakomska

Dorota Warakomska, która miała mieć przerwę w prowadzeniu porannych programów w radiu Tok FM (Agora) tylko do zakończenia wyborów, poinformowała na Facebooku, że żegna się z rozgłośnią.

We wrześniu Dorota Warakomska zniknęła z „Poranka radia Tok FM”, który prowadziła w czwartki, od stycznia 2017 roku. Wtedy Agora nie informowała, czy to była decyzja Warakomskiej, czy Agory. Stało się to po tym, jak kierowane przez Dorotę Warakomską Stowarzyszenie Kongres Kobiet udzieliło poparcia kandydatowi na prezydenta Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu.

W piątek Dorota Warakomska poinformowała na swoich profilu na Facebooku: „żegnam się z rozgłośnią Radio TOK FM, decyzją szefostwa Radia”. I dodała: „Przez ostatnie półtora roku w Poranku TOK FM jako publicystka mówiłam, że potrzeba więcej kobiet w polityce, potrzeba różnorodności, potrzeba programów dla kobiet. Dziś, w kampanii wyborczej, słowa te nabrały bardziej politycznego zabarwienia. Nie chcę przyczyniać się do ataków kontrkandydatów na medium, w którego niezależność i misyjność wciąż chcę wierzyć, a więc nasze drogi się rozchodzą”.