Ostatnio dodane

Piotr Bernatowicz wybrany przez RMN na prezesa Radia Poznań

Piotr Bernatowicz

Rada Mediów Narodowych na posiedzeniu w czwartek zdecydowała o wyborze nowego prezesa Radia Poznań. Trzema głosami członków z PiS powołano na to stanowisko Piotra Bernatowicza – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

W ubiegłym tygodniu na posiedzeniu Rady Mediów Narodowych wysłuchano trzech kandydatów na stanowisko szefa Radia Poznań: Piotra Bernatowicza, Macieja Mazurka oraz Przemysława Terleckiego. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zdecydował jednak o odłożeniu decyzji o wyborze prezesa Radia Poznań na kolejne spotkanie, tj. to odbywające w czwartek.

Na posiedzeniu RMN, odbywającym się 4 października br. zdecydowano, że nowym prezesem Radia Poznań zostanie Piotr Bernatowicz. To publicysta Radia Poznań oraz TVP Poznań. W głosowaniu poparło go troje członków Rady będących posłami PiS: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk.

Od lipca br. po odejściu dotychczasowego prezesa regionalnej rozgłośni Filipa Rdesińskiego (został prezesem Polskiej Fundacji Narodowej) nie wybrano nowego szefa radia. Tymczasowo tę funkcję pełni prokurent poznańskiego oddziału – Witold Gładkij.

Konkurentami Bernatowicza byli Przemysław Terlecki (szef firmy PR-owej, a niegdyś dziennikarz Radia Merkury i szef programu informacyjnego TVP „Teleskop”) oraz Maciej Mazurek (były dziennikarz TVP Poznań).

Rada Mediów Narodowych jako organ, który zajmuje się powoływaniem, odwoływaniem i opiniowaniem władz spółek mediów publicznych oraz rad programowych, wyjątkowo zebrała się w czwartek – ostatnie spotkanie odbywało się w ubiegłym tygodniu (zwykle posiedzenie odbywa się raz na miesiąc), na kolejnym posiedzeniu ma zająć się wyborem prezesa Polskiego Radia. Na to stanowisko nie będzie organizowanego konkursu, a jedynie mechanizm zgłaszania ofert do członków RMN.

W składzie RMN, powołanym w połowie 2016 roku, oprócz trojga posłów PiS są Juliusz Braun (z ramienia PO) oraz Grzegorz Podżorny (z Kukiz’15).