Ostatnio dodane

Edyta Lewandowska, Igor Sokołowski i Piotr Witwicki poprowadzą debatę kandydatów na prezydenta Warszawy

Edyta Lewandowska, Igor Sokołowski i Piotr Witwicki

W piątek 12 października br. w budynku Telewizji Polskiej odbędzie się debata 14 kandydatów na prezydenta Warszawy. Będzie ją można zobaczyć w TVP Info, TVN24 i Polsat News, a prowadzącymi będą Edyta Lewandowska, Igor Sokołowski i Piotr Witwicki – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Znamy szczegóły warszawskiej debaty.

Debata odbędzie się w studiu nr 1 w budynku Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, w piątek 12 października o godz. 20.30, a pokażą ją trzy stacje newsowe: TVP Info, TVN24 i Polsat News. Telewizje uzgodniły, że debatę poprowadzi troje dziennikarzy, którzy reprezentują każdą stację. Będą to: Edyta Lewandowska, Igor Sokołowski i Piotr Witwicki.

We wtorek sztaby kandydatów na prezydenta Warszawy porozumiały się co do przebiegu debaty. Ustalono, że będzie składała się z sześciu pytań dla każdego kandydata, który będzie miał 45 sekund na odpowiedź, a potem 30 sekund na swobodną wypowiedź. Zaplanowano też krótkie wystąpienia uczestników debaty.

Prowadzący będą zadawać po dwa pytania, po jednym w turze. To redakcje TVP Info, TVN24 i Polsat News zdecydują, o co dziennikarze zapytają kandydatów. Produkcją sygnału zajmie się Telewizja Polska. W studiu nie będzie publiczności.

Druga debata przed II turą?

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dwa tygodnie później (4 listopada) zaplanowano drugą turę głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Sondaże żadnemu kandydatowi w Warszawie nie dają szans na wygraną w pierwszej turze, więc 4 listopada warszawiacy najprawdopodobniej także będą wybierać prezydenta.

Dlatego – jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl – po piątkowej debacie Telewizja Polska zaprosi przedstawicieli Polsat News i TVN24 oraz sztabów wyborczych, aby rozmawiać o ewentualnej organizacji debaty dwóch kandydatów przed drugą turą głosowania. Z naszych informacji wynika, że wszystkie strony zgodziły się na takie spotkanie.

Na stanowisko prezydenta Warszawy kandydują m.in. Patryk Jaki (popiera go Zjednoczona Prawica), Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska), Andrzej Rozenek (SLD), Jakub Stefaniak (PSL), Marek Jakubiak (Kukiz ’15), Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), Janusz Korwin-Mikke (Wolność), Piotr Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej), Jacek Wojciechowicz, Sławomir Antonik (Bezpartyjni) oraz Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich). W większości sondaży prowadzi Trzaskowski przed Jakim, którzy mają dużą przewagę nad pozostałymi kandydatami.