TVP Info, TVN24 i Polsat News pokażą debatę kandydatów na prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki

W piątek w przyszłym tygodniu odbędzie się debata 14 kandydatów na prezydenta Warszawy. Zostanie zrealizowana w studiu Telewizji Polskiej – będzie ją można zobaczyć w TVP Info, TVN24 i Polsat News.

We wtorek sztaby kandydatów na prezydenta Warszawy porozumiały się co do przebiegu debaty. Ustalono, że będzie składała się z sześciu pytań dla każdego kandydata, który będzie miał 45 sekund na odpowiedź, a potem 30 sekund na swobodną wypowiedź. Zaplanowano też krótkie wystąpienia kandydatów. Po dwa pytania przygotują redakcje TVP, TVN i Polsatu.

Debata będzie realizowana w studiu Telewizji Polskiej, która zajmie się produkcją sygnału. W studiu nie będzie publiczności. Dyskusję mają transmitować TVP Info, TVN24 i Polsat News.

– TVP nie gwarantuje rzetelności przeprowadzenia debaty, ponieważ zaangażowała się w kampanię wyborczą PiS i Patryka Jakiego. Wolelibyśmy, żeby produkują debaty zajął się TVN lub Polsat, ale te warunki są dla nas do przyjęcia – skomentował Jarosław Szostakowski, szef warszawskiego sztabu Koalicji Obywatelskiej, po wtorkowym spotkaniu sztabów kandydatów.

Debata ma rozpocząć się w piątek, 12 października o godz. 20:30.

Na stanowisko prezydenta Warszawy kandydują m.in. Patryk Jaki (popiera go Zjednoczona Prawica), Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska), Andrzej Rozenek (SLD), Jakub Stefaniak (PSL), Marek Jakubiak (Kukiz ’15), Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), Janusz Korwin-Mikke (Wolność), Piotr Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej), Jacek Wojciechowicz, Sławomir Antonik (Bezpartyjni) oraz Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich). W większości sondaży prowadzi Trzaskowski przed Jakim, którzy mają dużą przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dwa tygodnie później zaplanowano drugą turę głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.