Z Wyborcza.pl znika „Studio Dużego Formatu”

Redakcja serwisu Wyborcza.pl (Agora SA) rezygnuje z emisji programu „Studio Dużego Formatu”, ale zapowiada kolejne produkcje „Dużego Formatu” w nowej odsłonie.

W opisie do opublikowanej w poniedziałek rozmowy z Mariuszem Szczygłem o jego nowej książce zaznaczono, że to ostatni odcinek emitowanego od grudnia 2016 roku „Studia Dużego Formatu”. Włodzimierz Nowak, który w programie przeprowadzał rozmowy z reporterami, napisał na Facebooku: „Jestem zaskoczony jak Wy. Przepraszam wszystkich, którzy czekali na swoją rozmowę. I Was Widzów Studia, bo historii, książek, reportaży i tematów do reporterskich rozmów zostało mnóstwo”.

„W poniedziałek zespół wideo Wyborcza.pl zaprosił internautów do obejrzenia ostatniego odcinka »Studia Dużego Formatu« w dotychczasowej formule. Niewykluczone, że już wkrótce w serwisie Wyborcza.pl dostępne będą kolejne produkcje »Dużego Formatu« w nowej odsłonie” – poinformowała Agata Staniszewska z biura prasowego Agory.

W rozmowie z „Presserwisem” Nowak przyznaje, że nie zna dokładnych powodów rezygnacji z emisji „Studia Dużego Formatu”. – O tej decyzji dowiedziałem się w poniedziałek. Obecnie jestem w trakcie rozmów. Może będziemy kontynuować współpracę – mówi Nowak.

W „Studiu Dużego Formatu” gościli reporterzy i twórcy literatury faktu, z którymi gospodarz programu rozmawiał nie tylko o ich książkach. W ostatnich odcinkach pojawili się m.in. Maciej Zaremba-Bielawski, Michał Olszewski czy Ilona Wiśniewska. – Starałem się portretować tych ludzi, spotykać się z nimi w ich domach i miejscach, gdzie pracują. Poruszaliśmy tematy warsztatu reporterskiego, czasem też rozmawialiśmy o życiu prywatnym czy rodzinnym – mówi Nowak.

„Studio Dużego Formatu” było publikowane na stronie Wyborcza.pl, a przez pewien czas emitowano je także w telewizji naziemnej Metro. W połowie września serwis Wyborcza.pl poinformował o wprowadzeniu kilku nowych programów do jesiennej ramówki.

Włodzimierz Nowak jest reporterem, autorem książek m.in. „Obwód głowy” i „Niemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda”. W przeszłości był szefem „Dużego Formatu”, dodatku do „Gazety Wyborczej”. Obecnie jest freelancerem, prowadzi warsztaty reporterskie, pisze nową książkę.