Robert Mazurek będzie publikował felietony w „Plusie Minusie”

Robert Mazurek

Robert Mazurek będzie publikował felietony w „Plusie Minusie”, weekendowym dodatku „Rzeczpospolitej” (Gremi Media) – dowiedział się „Presserwis”.

Pierwszy tekst Roberta Mazurka ukaże się w „Plusie Minusie” w najbliższą sobotę 29 września. W każdym wydaniu ukażą się dwa felietony w seriach pt. „Wina Mazurka” oraz „Mazurek na wynos”, w których autor będzie pisał o winach i komentował bieżące wydarzenia polityczne i społeczne.

– Przyzwyczaiłem się do pisania felietonów i jakoś mi bez tego dziwnie. „Rzeczpospolita” mi to zaproponowała i się zgodziłem – mówi Mazurek. I dodaje: – Redakcja nie ustalała ze mną żadnej linii programowej. Wie, że czasami będę pisał wbrew albo w poprzek. Gazeta, która otwiera się na kogoś, kto czasami się z nią nie zgadza jest wartością, zwłaszcza w czasach, gdy symetrystów się raczej dorzyna niż dopieszcza.

Do 2016 roku Mazurek współpracował już z „Rzeczpospolitą”, gdzie publikował rozmowy w „Plusie Minusie”. – Z radością ponownie witamy Roberta Mazurka wśród autorów „Rzeczpospolitej”. To wybitny dziennikarz, którego publikacje czyta się jednym tchem, o których się mówi i które się analizuje. Jestem przekonany, że dzięki temu zyskamy jako „Rzeczpospolita” nową świeżość i nowych Czytelników – mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Robert Mazurek wraz z Igorem Zalewskim był autorem rubryki „Z życia koalicji, z życia opozycji” w tygodniku „Sieci”. Tam też publikował felietony. Prowadzi również „Poranną rozmowę RMF FM” i współpracuje z „Dziennikiem Gazetą Prawną” – w weekendowych wydaniach ukazują się jego wywiady.

Przypomnijmy, że Robert Mazurek miał też publikować felietony w serwisie Tygodnik.tvp.pl. Dowiedział się, że nie może współpracować z serwisem, bo nie zgodziły się na to „najwyższe władze TVP”. Pierwszy felieton Mazurka w serwisie Tygodnik.tvp.pl miał się ukazać 29 czerwca.