„Newsweek” po raz szósty przyzna nagrody im. Teresy Torańskiej

Rozpoczęła się szósta edycja konkursu Nagroda „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Zostaną przyznane w kategoriach: „Najlepszy materiał dziennikarski”, „Najlepsza książka”,” Najlepsze w Internecie” oraz „Działalność publiczna”.

Konkurs ma na celu propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych. Organizują go tygodnik „Newsweek Polska” oraz założona w 2013 roku Fundacja im. Teresy Torańskiej.

Podstawą udziału w konkursie jest przesłanie pracy, która ukazała się w okresie od 1 października 2017 do 10 września 2018 r. Zgłoszenia w kategoriach: „Najlepszy materiał dziennikarski”, „Najlepsza książka” oraz „Najlepsze w Internecie” można przesyłać do 14 października br. przez internet lub pocztą W kategorii „Działalność publiczna” kandydatów nominuje Kapituła.

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni pod koniec listopada br.

W szóstej edycji konkursu Kapituła przyzna nagrody w czterech kategoriach: „Najlepszy materiał dziennikarski” opublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu. „Najlepsza książka” z zakresu literatury faktu, „Najlepsze w Internecie” oraz „Działalność publiczna”.

W ubiegłym roku wyróżnienia otrzymali Wojciech Bojanowski za „Reportaż o Igorze Stachowiaku”, Agnieszka Dauksza, autorka książki „Klub Auschwitz i inne kluby”, Paweł Kapusta za materiał „Trudno ratować kogoś, kogo życie rozlało się po podłodze i kapie” oraz Maja Ostaszewska za działalność publiczną.