Wyborcza.pl wprowadzi nowe programy wideo

Wśród nowości wideo w jesiennej ramówce serwisu Wyborcza.pl (Agora SA) pojawi się kilka nowych programów, w tym popularnonaukowy „Z głową w gwiazdach” i edukacyjny „Pokój Nauczycielski”.

Gospodarzem „Z głową w gwiazdach” jest popularyzator astronomii Karol Wójcicki. Natomiast „Pokój Nauczycielski” poprowadzi Olga Woźniak, dziennikarka „Gazety Wyborczej” i nauczycielka. W ramówce wideo Wyborcza.pl znajdzie się również zapowiadany przed wakacjami program „W pożyczonych garniturach”. Poprowadzą go Jakub Hartwich i Adrian Glinka, którzy brali udział w 40-dniowym proteście zorganizowanym w sejmie przez rodziców osób niepełnosprawnych.

Internauci będą też mogli obejrzeć nową serię wideo Piotra Cieślińskiego, szefa działu nauka „Gazety Wyborczej”, który opowie o rozwoju sztucznej inteligencji.

Wśród propozycji publicystycznych pojawi się stały program Romana Imielskiego, szefa działu krajowego „Gazety Wyborczej”, który raz w tygodniu spotka się z politykami i omówi bieżące wydarzenia.

Na stałe do ramówki Wyborcza.pl wejdzie wideoblog „Gogol w czasach Googla” Wacława Radziwinowicza, wieloletniego korespondenta „Gazety Wyborczej” w Rosji.

Na Wyborcza.pl są już m.in. programy wideo „Świat, którym żyjemy” Doroty Wysockiej-Schnepf, „I kto tu rządzi” Justyny Dobrosz-Oracz, „Studio Dużego Formatu” Włodzimierza Nowaka, „Historyjki” Alicji Bobrowicz i Bartosza Wielińskiego i „Crashtest” Dominiki Wielowieyskiej.