Startuje piąta edycja konkursu fotograficznego Żywioł Folkloru

Podczas jubileuszowego 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbędzie się piąta edycja konkursu fotograficznego Żywioł Folkloru.

Celem konkursu jest ukazanie piękna folkloru górali z różnych regionów świata i promocja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, a także zachęta dla dziennikarzy, fotoreporterów oraz szerokiej publiczności do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz docenienia jego walorów estetycznych.

Organizatorzy konkursu Festiwalu zachęcają uczestników, aby na fotografiach oddać klimat jubileuszu, a także w ogłoszonym w Zakopanem Roku Twórczości Rodzimej przyjrzeć się towarzyszącym Festiwalowi twórcom ludowym, kunsztowi ich pracy oraz pięknym artystycznym wyrobom.

Organizatorem konkursu jest Burmistrz Miasta Zakopane, a patronami medialnymi i fundatorami dodatkowych nagród od pierwszej edycji konkurs są: „Tygodnik Podhalański”, Zakopiec.info, magazyn „Press”. W jury zasiadają m.in.: Bartłomiej Jurecki („Tygodnik Podhalański”, fotograf, laureat wielu prestiżowych polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych) i Robert Urbański (Zakopiec.info, fotograf od wielu lat dokumentujący wydarzenia kulturalne w Zakopanem). W tym roku partnerem konkursu został Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a do grona jurorów dołączyła dr Klaudia Cymanow-Sosin – zastępca dyrektora Instytutu.

Zdjęcia należy nadsyłać w terminie od 1 do 30 września 2018 roku. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 31 października 2018 roku. Szczegółowy regulamin jest dostępny poniżej względnie na stronie Festiwalu.

Regulamin Konkurs Foto-2017