Ostatnio dodane

Startuje piąta edycja konkursu fotograficznego Żywioł Folkloru

Podczas jubileuszowego 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbędzie się piąta edycja konkursu fotograficznego Żywioł Folkloru.

Celem konkursu jest ukazanie piękna folkloru górali z różnych regionów świata i promocja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, a także zachęta dla dziennikarzy, fotoreporterów oraz szerokiej publiczności do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz docenienia jego walorów estetycznych.

Organizatorzy konkursu Festiwalu zachęcają uczestników, aby na fotografiach oddać klimat jubileuszu, a także w ogłoszonym w Zakopanem Roku Twórczości Rodzimej przyjrzeć się towarzyszącym Festiwalowi twórcom ludowym, kunsztowi ich pracy oraz pięknym artystycznym wyrobom.

Organizatorem konkursu jest Burmistrz Miasta Zakopane, a patronami medialnymi i fundatorami dodatkowych nagród od pierwszej edycji konkurs są: „Tygodnik Podhalański”, Zakopiec.info, magazyn „Press”. W jury zasiadają m.in.: Bartłomiej Jurecki („Tygodnik Podhalański”, fotograf, laureat wielu prestiżowych polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych) i Robert Urbański (Zakopiec.info, fotograf od wielu lat dokumentujący wydarzenia kulturalne w Zakopanem). W tym roku partnerem konkursu został Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a do grona jurorów dołączyła dr Klaudia Cymanow-Sosin – zastępca dyrektora Instytutu.

Zdjęcia należy nadsyłać w terminie od 1 do 30 września 2018 roku. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 31 października 2018 roku. Szczegółowy regulamin jest dostępny poniżej względnie na stronie Festiwalu.

Regulamin Konkurs Foto-2017