Początek zmian personalnych w Polskiu Radiu, odwołana Magdalena Lenart-Zalewska

Zarząd Polskiego Radia odwołał ze stanowiska dyrektora biura ds. korporacyjnych Magdalenę Lenart-Zalewską. Zmian personalnych w kadrze dyrektorskiej ma być więcej – nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Lenart-Zalewska została szefową biura ds. korporacyjnych w kwietniu 2017 roku. Zastąpiła wtedy na tym stanowisku Annę Niewodzką.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, decyzją zarządu spółki (p.o. prezesa Andrzej Rogoyski i Mariusz Staniszewski, członek zarządu) została ona odwołana z tej funkcji. Obecnie Magdalena Lenart-Zalewska przebywa na zwolnieniu.

Wcześniej Magdalena Lenart-Zalewska była kierownikiem reklamy i marketingu w TVP3 Warszawa. Oddziałem tym kierował Jacek Sobola, który od połowy marca ub.r. został prezesem Polskiego Radia. To właśnie on powołał Lenart-Zalewską na stanowisko dyrektorskie w Polskim Radiu.

– Nie komentujemy spraw kadrowych spółki – odpowiada portalowi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kaczmarczyk, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia, pytana o odwołanie.

Według naszych informacji, obowiązki dyrektora biura ds. korporacyjnych powierzono Małgorzacie Kaczmarczyk, która jako rzecznik prasowy jest pracownikiem tego biura.

Ponadto – jak wynika z nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl – w najbliższym czasie zmian personalnych na stanowiskach dyrektorskich w Polskim Radiu może być znacznie więcej.

Jacek Sobala zawieszony jako prezes PR

W zeszłym tygodniu rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach prezesa Jacka Sobalę. Uchwała o zawieszeniu Sobali została podjęta na koniec kilkunastogodzinnego posiedzenia. Firma nie podała przyczyn tej decyzji, do czasowego pełnienia obowiązków prezesa spółki został oddelegowany Andrzej Rogoyski, przewodniczący rady nadzorczej. Członkiem zarządu pozostaje Mariusz Staniszewski.

W rozmowie z wPolityce.pl Jacek Sobala potwierdził, że rada nadzorcza nie przedstawiła mu przyczyn zawieszenia go w pełnionej funkcji. – Uchwała którą mi wręczono zawiera tylko sformułowanie, że to z ważnych powodów, ale gdy poprosiłem o rozwinięcie tego skrótu i choćby słowo uzasadnienia, nie potrafiono tego zrobić. Mijają kolejne dni i nic w tej materii się nie zmienia – dodał.

Los zawieszonego w czynnościach prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali jest obecnie w rękach Rady Mediów Narodowych. Mimo roszad personalnych w publicznej rozgłośni, przewodniczący RMN Krzysztof Czabański w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapewniał, że sytuacja w Polskim Radiu jest stabilna. Jednocześnie Czabański zaprzeczył, że to on sam obejmie stanowisko prezesa Polskiego Radia.