Dziennikarskie śledztwo „Kuriera Wieczornego” w serialu „Rojst”

Kadr z serialu "Rojst"

Od niedzieli 19 sierpnia w serwisie subskrypcyjnym Showmax.com dostępny będzie polski pięcioodcinkowy serial „Rojst” z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem.

Akcja serialu rozgrywa się w Polsce w latach 80. XX wieku. W miasteczku na południowym zachodzie Polski dochodzi do brutalnego morderstwa prominentnego działacza partyjnego i prostytutki, które zbiega się w czasie z samobójstwem pary nastolatków. Śledztwo dziennikarskie w tej sprawie rozpoczynają dziennikarze „Kuriera Wieczornego” Witold Warzyncz (Andrzej Seweryn) i Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik). Serial kręcono w Warszawie i na Śląsku. „Rojst” będzie liczyć pięć odcinków, po ok. 52 minuty każdy.

Prócz Seweryna i Ogrodnika w serialu grają m.in. Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr. Producentem ze strony Showmax jest Jerzy Dzięgielewski, producentem kreatywnym Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę Jan Komar, a za kostiumy Weronika Orlińska.