Wolters Kluwer Polska uruchomił darmowy serwis Prawo.pl, szefową Ewa Usowicz

Ewa Usowicz

Wydawnictwo Wolters Kluwer uruchomiło witrynę informacyjną Prawo.pl połączoną z jego bazą prawną LEX. Wszystkie treści w serwisie będą darmowe. Jego szefową jest Ewa Usowicz.

Prawo.pl zawiera codzienne informacje z zakresu prawa, podatków, a także tematyki kadrowej, samorządowej, zdrowotnej czy oświatowej. Będą w nim publikowane zarówno teksty informacyjne, jak i opinie, komentarze, wywiady, aktualne orzeczenia i interpretacje, ale także odpowiedzi na pytania czy bazy instytucji. Serwis oferuje też newslettery.

– Chcemy zapewnić naszym odbiorcom komplet informacji prawnych – mamy silnego LEXa, książki i czasopisma prawnicze oraz oprogramowanie dla profesjonalistów. Uznaliśmy, że doskonałym uzupełnieniem naszej oferty będzie wzmocnienie tzw. newsów. Dotychczas były one rozproszone w kilkunastu mniejszych serwisach – teraz znajdą się pod jedną, silną domeną Prawo.pl – opisuje Włodzimierz Albin, prezes wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. – Dodanie do naszej oferty dobrych aktualności prawnych sprawi, że będziemy mieć „Całe prawo w jednym miejscu” – stąd nasze nowe hasło – dodaje.

Szefową Prawo.pl jest Ewa Usowicz, która od września ub.r. pracuje w Wolters Kluwer Polska jako dyrektor działu serwisów informacyjnych. – Ten projekt to również połączenie prostej, łatwo rozpoznawalnej domeny Prawo.pl, z bardzo szerokim dotarciem do odbiorców. LEX to potęga – ma 420 tysięcy użytkowników. Z perspektywy dziennikarzy, to nieporównywalny zasięg newsów prawnych – szczególnie w porównaniu z dziennikami, których sprzedaż (w tym prenumerata) wciąż dramatycznie spada – opisuje Usowicz.

W zespole witryny pracuje kilkanaście osób – dziennikarze (z doświadczeniem m.in. w „Rzeczpospolitej”, PAP czy „Gazecie Prawnej”), a także specjaliści od kreacji internetowej, SEO i mediów społecznościowych.

Wszystkie treści w serwisie będą dostępne za darmo. – Istnienie Prawo.pl nie będzie też zależne od wpływów reklamowych – ma być miejscem dla rzetelnej, kompleksowej i obiektywnej informacji, a także dużym ułatwieniem dla naszych użytkowników – podkreśla Włodzimierz Albin.

Artykuły z Prawo.pl są też widoczne na głównej stronie serwisu LEX.pl, a część z nich zasili też jego zasoby.

Nowy serwis działa w technologii responsywnej, dzięki czemu można go wygodnie czytać na tabletach i telefonach komórkowych. Wkrótce będzie również dostępny w aplikacji mobilnej.