Robert Janowski nie chce prowadzić „Jaka to melodia?” w nowej formule

Robert Janowski

Robert Janowski odmówił podpisania umowy z Telewizją Polską na prowadzenie programu „Jaka to melodia?” w nowej formule – informuje jego menedżerka i żona, Monika Janowska.

O tym, że Janowski nie będzie prowadził już muzycznego show, poinformował nieoficjalnie „Super Express”. Jego menedżerka w rozmowie z „Presserwisem” potwierdziła, że Janowski nie jest zainteresowany prowadzeniem programu w zaproponowanej przez TVP formie. – Robert nie chciał podpisać się pod proponowanymi zmianami ze względu na swoich widzów i ekipę, z która pracował – podkreśla Janowska.

TVP chce wprowadzić w programie kilka zmian jak odświeżenie formuły czy poszerzenie repertuaru. Plany stacji zakładały, że Janowski miałby pozostać prowadzącym, jednak ten odrzucił ofertę.

„Super Express” oprócz informacji o decyzji Janowskiego, napisał też o kulisach programu. Wedle informatorów dziennika, wokół „Jaka to melodia?” zbudowano przez lata zamknięty krąg uczestników i nie dopuszczano nowych, a TVP planowała przez zmianę formuły programu rozbić tę „sektę”.

Robert Janowski zareagował na te doniesienia wpisem na Facebooku:

„Otóż »sekta« , jak nazywa Fanów „Super Express”, to wspaniali telewidzowie i miłośnicy teleturnieju. I jak podaje Se.pl, TVP postanowiło gang rozbić. Otóż NIE!!!! Macie złych informatorów!!! TVP wciąż jest żywo zainteresowana »sektą«, prosząc ich o udział w programie. Prawie, powtarzam, prawie WSZYSCY uczestnicy JTM dostali taką propozycję od Telewizji” – napisał Janowski.

Robert Janowski prowadzi program od 21 lat. Już przed rokiem zapowiadał odejście z „Jaka to melodia?”, po tym, jak TVP przejęła produkcję programu od firmy Media Corporation, z którą był związany Janowski. Wówczas stronom udało się ostatecznie dojść do porozumienia.