Ewa Bugała będzie prowadziła w TVP nowy program lifestylowy

Ewa Bugała

W ciągu kilku tygodni Ewa Bugała zacznie prowadzić w Telewizji Polskiej nowy program lifestylowy – zapowiedział prezes TVP Jacek Kurski. Nie wiadomo na razie, jak będzie się nazywać produkcja i w której stacji będzie emitowana.

O Ewę Bugałę Jacek Kurski został zapytany w wywiadzie zamieszczonym w nowym wydaniu „Sieci”.

– Każdy ma prawo do drugiej szansy, pani Bugała wróciła do TVP, choć już nie do dziennikarstwa politycznego. Jak poinformowała mnie Dyrekcja TAI, w ciągu kilku tygodni zadebiutuje z programem lifestylowym – stwierdził prezes Telewizji Polskiej.

TAI odpowiada za programy informacyjne i publicystyczne we wszystkich stacjach Telewizji Polskiej, na czele z TVP Info. Od ponad dwóch lat w tej stacji emitowane są satyryczne programy „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra”, natomiast od kwietnia w niedziele można oglądać „Teleexpress na deser”.

Luźniejsze wątki regularnie pojawiają się też w „Minęła 20”, zwłaszcza w wydaniach prowadzonych przez Michała Rachonia. Są to przede wszystkim animacje satyryczne i sondy z zabawnymi pytaniami. Od ponad roku stałym gościem w czwartki jest Wojciech Cejrowski, a od kwietnia br. w środy gości Jan Pietrzak.

Ewa Bugała od marca br. pracuje w centrum informacji TVP. W lutym przez kilka dni pełniła funkcję rzeczniczki prasowej i dyrektor komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen. Jej nominację skrytykowało wielu dziennikarzy, oceniając, że Bugała nie ma wystarczających kompetencji na stanowisko dyrektora, a jej zatrudnienie to przykład rażącego nepotyzmu.

Wtedy Bugała stwierdziła, że w przypadku podważania jej kompetencji i wizerunku będą reagowali prawnicy Orlenu. Tego samego dnia Ewa Bugała poinformowała, że rezygnuje z pracy w firmie. – Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen. Oczywiście rezygnuję też z wszelkich przysługujących mi odpraw. Do zobaczenia – napisała.

Bugała była reporterką „Wiadomości” i prowadzącą „Nie da się ukryć”

Ewa Bugała przez sześć lat pracowała już w Telewizji Polskiej jako dziennikarka. Najpierw pełniła funkcję researcherki w „Wiadomościach”, a w styczniu 2016 roku, po dużych zmianach w redakcji programu, zaczęła przygotowywać materiały reporterskie.

Relacjonowała przede wszystkim polską politykę. Wielu jej materiałom zarzucano, że są stronnicze: chwalą obecny obóz rządzący i ostro krytykują opozycję.

W połowie ub.r. Ewa Bugała objęła funkcję szefowej programów informacyjnych w TVP Info i zaczęła prowadzić w tej stacji nowy program „Nie da się ukryć”. W połowie stycznia br. wzięła urlop, po tym jak z Telewizją Polską rozstali się dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin i wicedyrektor Grzegorz Pawelczyk.

Obowiązki dyrektora TAI przejął wtedy Jarosław Olechowski, kierujący też redakcją „Wiadomości”. Natomiast szefem informacji w TVP Info został Krystian Kuczkowski.