Wyłączenie „generatora pasków TVP” to decyzja twórcy

Uruchomiony w ubiegłym tygodniu „generator pasków” Pasek-tvp.pl zniknął już z internetu. Twórca projektu zapewnia, że zamknięcie strony było jego decyzją i wynikało z niespodziewanego zainteresowania, z jakim spotkał się projekt.

Paski towarzyszące m.in. „Wiadomościom” TVP 1 i programom TVP Info wielokrotnie były źródłem kontrowersji i skarg. Strona Pasek-tvp.pl umożliwiająca internautom tworzenie pasków według własnego pomysłu ruszyła na początku ubiegłego tygodnia. Generator memów obejmujący cztery szablony z dziennikarzami TVP 1 spotkał się z dużym zainteresowaniem, jednak od czwartku strona nie jest już dostępna. Jej twórca, Patryk Wolak (w internecie podpisujący się „Limera”), zaprzecza, jakoby była to reakcja na groźbę pozwu ze strony Telewizji Polskiej.

– Zdjęcie strony to moja decyzja. Projekt zaczął wymykać się spod kontroli. Nie wiem, dlaczego zainteresowały się nim ogólnopolskie media. Takich narzędzi były już przecież dziesiątki – twierdzi Wolak w rozmowie z „Presserwisem”. – Z założenia kod uruchomiony na stronie powstał dla mnie. Rzeczywistość jednak zweryfikowała plany. Zainteresowanie było gigantyczne. Nie byłem na to przygotowany – przyznaje Wolak.

Dopytywany przez „Presserwis” programista zaznaczył, że Telewizja Polska się z nim nie kontaktowała. Dodał, że o rzekomym rozpatrywaniu przez dział prawny TVP działań przeciwko stronie dowiedział się z internetu już po jej wyłączeniu. Do czasu zamknięcia wydania „Presserwisu” nie otrzymaliśmy od TVP komentarza w tej sprawie.