Towarzystwo Dziennikarskie po raz pierwszy przyznało tytuł „Obywatela Dziennikarza Roku”

Nagroda dla Władysława Ciejki

Władysław Ciejka z wręczonym przez Seweryna Blumsztajna tytułem "Obywatela Dziennikarza Roku"

Towarzystwo Dziennikarskie ustanowiło własną nagrodę dziennikarską. Tytuł „Obywatela Dziennikarza Roku” ma być przyznawany zarówno dla profesjonalnych dziennikarzy, jak i działających w mediach społecznościowych za „odwagę, uczciwość i społeczne zaangażowanie w pracę”. W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę Władysławowi Ciejce.

Nominowanego do tytułu „Obywatela Dziennikarza Roku” co roku ma wybierać Walne Zgromadzenie Towarzystwa Dziennikarskiego.

– W tym roku postanowiliśmy przyznać ten tytuł Władysławowi Ciejce. W miniony piątek odbyła się mała uroczystość wręczenia laureatowi okolicznościowego dyplomu, potwierdzającego przyznanie tytułu. Dyplom bezinteresownie zaprojektował Andrzej Mleczko, a wręczył i laudację wygłosił Seweryn Blumsztajn, prezes towarzystwa – poinformował Wirtualnemedia.pl Jan Ordyński z Towarzystwa Dziennikarskiego.

Nagroda za relacje z manifestacji ulicznych

Władysław Ciejka prowadzi od ponad dwóch lat filmowe relacje z wydarzeń związanych z ruchami obywatelskimi – z manifestacji ulicznych oraz spotkań. Transmituje wydarzenia na żywo na Facebooku lub YouTube, na kanale Włodek Ciejka TV.

– Relacjom Ciejki towarzyszą jego inteligentne i ekspresyjne, ale też często emocjonalne komentarze. Podkreślić należy mobilność i osobistą odwagę Włodka Ciejki. Zdarzało mu się nadawać relacje z samego centrum policyjnych interwencji – argumentował wybór laureata, prezes Towarzystwa Dziennikarskiego Seweryn Blumsztajn.

Ciejka w latach 1980-81 był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Politechnice Warszawskiej.