Ilona Januszewska po kilku tygodniach w „Wiadomościach” wróciła do TV Republika

Ilona Januszewska

lona Januszewska ponownie pracuje w redakcji TV Republika, tym razem jako prezenterka pasma porannego „Polska na dzień dobry”. Przez kilkanaście dni była reporterką głównego wydania „Wiadomości” TVP1.

Januszewska pracowała w „Wiadomościach” od początku czerwca. Jej pierwszy materiał wyemitowano w głównym wydaniu programu w poniedziałek w zeszłym tygodniu. Ogółem przygotowała parę materiałów o tematyce lifestylowej, m.in. przygotowaniach kibiców i mediów do piłkarskich mistrzostw świata.

Ale po kilku tygodniach dziennikarka została odsunięta od pracy „Wiadomościach” i odeszła z TVP. Powodem mają być jej luźne zdjęcia w serwisach społecznościowych. Telewizja Polska już wcześniej reagowała na instagramowe posty dziennikarki Joanny Racewicz (zawieszono ją w prowadzeniu „Pytania na śniadanie”) oraz publicystki i byłej kandydatki na prezydenta z ramienia SLD Magdaleny Ogórek.

Poprzednio Ilona Januszewska pracowała w Telewizji Republika, gdzie prezentowała prognozę pogody. W ramach dyżuru pojawiała się także m.in. w porannym paśmie „Polska na dzień dobry”, gdzie rozmawiała z prowadzącymi o pogodzie. W przeszłości odbywała staż w Telewizji Polsat. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Od poniedziałku Januszewska ponownie pracuje w TV Republika, ale teraz jako prezenterka porannego pasma stacji. – Czas wrócić na odpowiednie tory. Pierwszy poranek „Polska na dzień dobry” w TV Republika już za mną. Dziękuję widzom i gościom za obecność. Widzimy się jutro, od 7:00! Dobrego dnia! – napisała wczoraj na Twitterze Januszewska.

Jednocześnie prezenterka usunęła tweet z 5 czerwca, potwierdzający informacje o swoim przejściu do „Wiadomości” TVP.