Heronim Ruta wycofuje się z Cyfrowego Polsatu

Wieloletni partner biznesowy Zygmunta Solorza-Żaka Heronim Ruta sprzedaje w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ang. accelerated book building, ABB) akcje Cyfrowego Polsatu, odpowiadające 4,4 proc. kapitału spółki i dające 3,44 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu.

Spółka Sensor Overseas, kontrolowana przez Heronima Rutę , chce sprzedać akcje Cyfrowego Polsatu. Agencje Bloomberg i PAP Biznes poinformowały, że na sprzedaż wystawiono ponad 28,18 mln akcji grupy, a oferta skierowana jest do ograniczonej grupy inwestorów. Ich wartość to ok. 630 mln zł.

W listopadzie 2017 roku Heronim Ruta odszedł z rad nadzorczych Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat. Ruta to jeden z najbliższych współpracowników Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela Cyfrowego Polsatu. Współpracuje z nim od lat 80. XX wieku. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem, zbudował w całej Polsce sieć nadajników dla Telewizji Polsat.

„Parkiet” napisał, że osoby znające obu menedżerów twierdzą, że Heronim Ruta szykuje się teraz do emerytury i chce poświęcać czas rodzinie.