Dziennikarze Radia Katowice wyróżnieni w konkursie Silesia Press

Wyróżnienie specjalne Polskiego Radia Katowice z okazji 90-lecia

Dziennikarze Polskiego Radia Katowice nagrodzeni w Konkursie Silesia Press.

Dorotę Stabik nagrodzono za reportaż „Uwięziony umysł”. Jerzy Góra i Jarosław Juszkiewicz otrzymali nagrodę za cykl o Stadionie Śląskim w Chorzowie. Ewę Niewiadomską nagrodzono z kolei za cykl „Poczet poetów polskich”.

– Dziękujemy za to wyróżnienie – powiedział Prezes Zarządu Radia Katowice, Piotr Ornowski.

– Dziękujemy, że doceniono po raz kolejny profesjonalizm naszych dziennikarzy, wysoki poziom audycji radiowych oraz naszą, Radia Katowice, nieustającą troskę o dziennikarski warsztat i różnorodność form, w tym reportażu jako najpełniej opisującego otaczającą nas rzeczywistość – dodał.

II miejsce jury przyznało Dorocie Stabik za reportaż „Uwięziony umysł” o młodym geniuszu matematycznym, doktorancie Polskiej Akademii Nauk, który zatruł się tlenkiem węgla.

– Ten reportaż nauczył mnie pokory i cierpliwości – mówiła nagrodzona.

– „Uwięziony umysł” to reportaż towarzyszący – mówiła zasiadająca w jury Anna Sekudewicz. Dodała, że to trudna forma, bo buduje się ją za pomocą scen, bez narracji.

III miejsce przyznano Jerzemu Górze i Jarosławowi Juszkiewiczowi za audycje „Stadion Śląski – potęga emocji”, prezentujące historię Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Za cykl „Poczet pisarzy polskich” wyróżniono Ewę Niewiadomską.

Ponadto, Radio Katowice otrzymało dyplom z okazji 90-lecia rozgłośni.

Konkurs wygrała Agata Pustułka z Dziennika Zachodniego za wywiady z kobietami chorymi na genetycznego raka piersi.