Ostatnio dodane

Bogdan Rymanowski po 17 latach pracy żegna się z TVN24

Przejdzie do „Wydarzeń” Polsatu?

Bogdan Rymanowski

Bogdan Rymanowski po 16 latach pracy żegna się z Grupą TVN, w której ostatnio prowadził programy publicystyczne w TVN24 – ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Poranne rozmowy w stacji ma prowadzić Konrad Piasecki, obecnie związany przede wszystkim z Radiem ZET.

Rymanowski nie chciał oficjalnie potwierdzić naszej informacji. Według naszych ustaleń dziennikarz pożegna się z TVN24 w czerwcu.

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Bogdan Rymanowski dołączy do grona gospodarzy głównego wydania „Wydarzeń” w Polsacie. Od kwietnia program prowadzą Dorota Gawryluk (zazwyczaj od poniedziałku do czwartku), Agnieszka Mosór i Joanna Wrześniewska-Sieger, natomiast Jarosław Gugała został przesunięty do wieczornego wydania emitowanego w Polsat News. Jednocześnie zmieniono pasmo w Polsat News po głównym wydaniu „Wydarzeń”: zamiast „Gościa Wydarzeń” jest pokazywany dłuższy program „Wydarzenia i opinie”.

Sprawy nie komentuje Dorota Gawryluk, od ponad miesiąca szefowa pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Według naszych ustaleń Bogdan Rymanowski nie ma w umowie z TVN24 wpisanego okresu zakazu konkurencji. Dlatego pracę w nowym miejscu będzie mógł zacząć krótko po rozstaniu ze stacją. Przypomnijmy, że kilka lat temu Tomasz Sekielski i Beata Tadla z racji zakazu konkurencji po odejściu z Grupy TVN musieli pauzować ponad pół roku przed przejściem do TVP.

W poniedziałek po południu Bogdan Rymanowski potwierdził, że odchodzi z Grupy TVN. – Robię to z żalem, ale i pięknymi wspomnieniami, bo przez te wszystkie lata miałem szczęście być w centrum najważniejszych wydarzeń – stwierdził. Podziękował też współpracownikom i widzom.

– Coś się kończy, ale także coś zaczyna. Za wcześnie jeszcze, żeby mówić, co będzie dalej. Mogę jedynie zapewnić, że wciąż pozostanę sobą. Nie żegnam się z Państwem, lecz mówię: Do zobaczenia – dodał.

Rymanowski przez ponad 16 lat w TVN

W ostatnich latach Bogdan Rymanowski prowadził w TVN24 cykl wywiadów „Jeden na jeden” (emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 7:30) oraz niedzielny program przedpołudniowy „Kawa na ławę” (do 2010 roku pokazywany także w TVN).

Z Grupą TVN dziennikarz był związany nieprzerwanie od 2002 roku. We wrześniu 2003 roku zaczął prowadzić weekendowe „Fakty”, a od stycznia 2004 do marca 2006 roku był też gospodarzem programu w dni powszednie.

Ponadto prowadził magazyny publicystyczne w TVN24: w latach 2001–2010 – „24 godziny”, a w latach 2010-2012 – „Rozmowę Rymanowskiego”.

Wcześniej, w latach 1997-2001, prowadził w TVN „Fakty w południe” i niektóre wydania „Kropki nad i”. W 2001 roku był szefem i gospodarzem „Wydarzeń” w Telewizji Puls.

W latach 1990-1997 Rymanowski pracował w RMF FM, a w latach 1994-1996 współpracował z Telewizją Polską (prowadził „Puls dnia”). Napisał cztery książki faktograficzne: „Towarzystwo Lwa Rywina” (wspólnie z Pawłem Siennickim), „Ubek. Wina i skrucha”, „Zamach na prawdę” oraz „Gracze”.

W TVN24 Rymanowskiego zastąpi Konrad Piasecki

Nowym gospodarzem porannych rozmów z politykami w TVN24 ma być Konrad Piasecki. Od prawie dwóch lat prowadzi on poranne wywiady w Radiu ZET, natomiast wcześniej przez ponad 20 lat pracował w RMF FM.

Piasecki od 10 lat współpracuje z TVN24, w piątki po godz. 10 prowadzi program „Piaskiem po oczach”.

Dziennikarz nie odpowiedział na nasze pytanie, czy rozstaje się z Radiem ZET. Według naszych ustaleń umowę ze stacją ma do końca czerwca i do tego czasu będzie prowadził poranne wywiady.

Z kolei po godz. 14 Piasecki na Twitterze mocno zasugerował, że przechodzi z Radia ZET do TVN24. – Coś się kończy. Coś się zaczyna. Dziękuję za słowa wsparcia i wiary w mą skromną osobę Do usłyszenia. Choć coraz bardziej do zobaczenia – napisał.

Coś się kończy
Coś się zaczyna
Dziękuję za słowa wsparcia i wiary w mą skromną osobę
Do usłyszenia. Choć coraz bardziej do zobaczenia

— Konrad_Piasecki (@KonradPiasecki) 21 maja 2018