„Gazeta Wyborcza”: specjalne wydanie i „Prenumerata solidarnościowa” jako wsparcie protestu niepełnosprawnych w Sejmie

W piątek ukazuje się „Gazeta Suwerena” – kolejne specjalne, darmowe wydanie „Gazety Wyborczej” (Agora). Ma być wyrazem solidarności z protestem kobiet i ich niepełnosprawnych dzieci w Sejmie. Ponadto wszystkie przychody z subskrypcji cyfrowej „GW” będą teraz przeznaczane na pomoc niepełnosprawnym.

W nowym wydaniu „Gazety Suwerena” zamieszczono m.in. opinie czytelników „Gazety Wyborczej” o proteście niepełnosprawnych napisane na forum Wyborcza.pl, na kontach „GW” w mediach społecznościowych oraz w listach i mailach. Dodano również wypowiedzi znanych osób popierających protest. Ponadto przedstawiono uczestników protestu oraz ich postulaty.

„Gazeta Suwerena” liczy 8 stron. Będzie rozdawana w piątek w Warszawie (m.in. przed Sejmem i w Sejmie) oraz Katowicach. Można też ją czytać na portalu Wyborcza.pl.

Jednocześnie „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że wszystkie wpływy z wykupionych teraz cyfrowych subskrypcji „GW” będą przekazywane na potrzeby osób niepełnosprawnych. Akcję nazwano „Prenumeratą solidarnościową”, jest promowana pod hasłem „Prawdziwe potrzeby, realne wsparcie”.

Z płatnych subskrypcji cyfrowych „GW” na koniec ub.r. korzystało 133 tys. użytkowników. W marcu br. wpływy ze sprzedaży przez tydzień ten oferty przekazywano trzem organizacjom: Kampanii Przeciw Homofobii, Centrum Praw Kobiet i Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej. Zebrano w ten sposób 37,5 tys. zł.

„Gazeta Wyborcza” bezpłatną „Gazetę Suwerena” wydawała już w lipcu ub.r. w czasie protestów przeciw reformie sądownictwa. Na początku marca br. w „GW” pojawiła się cotygodniowa 4-stronicowa sekcja „Wyborcza to WY” z komentarzami czytelników.