Ostatnio dodane

Znamy nominowanych w XV edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych To Nas Dotyczy

Ogłoszeni zostali zdobywcy nominacji w XV edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”, w którym główną nagrodą jest statuetka „Kryształowego Ekranu”.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie statuetek i nagród odbędzie się 15 maja br. na uroczystej Gali w czasie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i VII Forum Telewizji Lokalnych w Hotelu Copernicus w Toruniu.

Członkami jury XV edycji Konkursu są: Krzysztof Grabowski – Przewodniczący Jury- producent filmowy i telewizyjny, Barbara Turowska – Dyrektor Departamentu Monitoringu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Artur Majer – adiunkt, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna.

Oceny materiałów telewizyjnych zgłoszonych do kategorii objętej honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka – „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę!” dokonało Jury w składzie: Dorota Zawadzka – pedagog i psycholog, przez wiele lat wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, podejmująca tematykę wychowania, popularna „Superniania”; prof. Maciej Wojtyszko – reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz; prof. Marek Konopczyński – Rektor PEDAGOGIUM Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie, doradca Rzecznika Praw Dziecka; Robert Myśliński – autor książek dla dzieci; dr Aleksandra Piotrowska – psycholog, doradca Rzecznika Praw Dziecka oraz Robert Myśliński – autor książek dla dzieci.

Nominacje w poszczególnych kategoriach otrzymali:

W kategorii A („Moja Mała Ojczyzna”) nominacje otrzymali:
1. TV Obiektyw (Krosno) za program „Jako w niebie, tak i w Komańczy” (autor: Bogdan Miszczak).
2. TV Toya (Łódź) za program „Na Ziemi Obiecanej” (Ewa Tyszko).
3. WTK (Poznań) za program „Soplicowo” (Krzysztof Czub)

W kategorii B („News”) nominacje otrzymali:
1. TV Horyzont (Słubice) za program „Jurek Owsiak skazany w słubickim sądzie” (Marta Szymańska-Ptak).
2. TV Sudecka (Bielawa) za program „Jej ogłoszenie podbiło serca wielu osób” (Paweł Pachura).
3. TV Świętokrzyska (Kielce) za program „Koncert dla Marty Słomki” (Agnieszka Rokita).

W kategorii C („Zwyczajni Niezwyczajni”) nominacje otrzymali:
1. TV Proart (Ostrów Wlkp.) za program „Pociągiem na Everest” (Tomasz Wojciechowski).
2. TV Sudecka (Bielawa) za program „Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Kłodzku” (Paweł Pachura).
3. WTK (Poznań) za program „Kolorowy świat Sylwii” (Krzysztof Czub)

W kategorii D („Każdemu kto tonie, należy podać rękę”) nominacje otrzymali:
1. Regionalna TV (Bielsko-Biała) za program „Wyciągnięta dłoń” (Adam Budkiewicz).
2. TV Toya (Łódź) za program „Wojewódzkie obchody Światowego Dnia AIDS” (Marek Machwitz).
3. WTK (Poznań) za program „Nie wolno się poddawać” (Sonia Kobylańska-Jóźwik).

W kategorii E („Społecznie wrażliwi”) nominacje otrzymali:
1. TV Horyzont (Słubice) za program „Przemek Szewieliński” (Marta Szymańska-Ptak).
2. TV Horyzont (Słubice) za program „Rodzina zastępcza” (Marta Szymańska-Ptak i Mariusz Konopka).
3. TV Toya (Łódź) za program „Ule na dachu DoubleTree by Hilton” (Anna Gozdek).