Koniec „Tematów dnia” w Polsat News

Bartosz Kurek wrócił do prowadzenia serwisów informacyjnych

Bartosz Kurek

W piątek, 4 maja 2018 roku Polsat News po raz ostatni wyemitował „Tematy dnia”. Program od poniedziałku zastąpiły serwisy informacyjne. – Liczymy, że ta zmiana zostanie pozytywnie odebrana przez widzów – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat. W zeszły poniedziałek do prowadzenia serwisów informacyjnych na antenie tej stacji powrócił również Bartosz Kurek.

„Tematy dnia” na antenie Polsatu News oglądać można było w dni powszednie o godz. 16.30, począwszy od 4 września ub.r. Było to autorskie, godzinne podsumowanie, skupione na trzech głównych tematach dnia. Program na zmianę prowadzili: Klaudiusz Slezak, Marek Piotr Wójcicki, Przemysław Białkowski i Ernest Bodziuch.

Do 6 kwietnia br. magazyn trwał 75 minut, a od 9 kwietnia długość jego pasma została skrócona o 15 min.

Informację o zakończeniu emisji „Tematów dnia” portalowi Wirtualnemedia.pl potwierdził Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat. – Nie będzie już pozycji o nazwie „Tematy dnia”, redakcja kanału ma nowy pomysł na pasmo popołudniowe i liczymy, że ta zmiana zostanie pozytywnie odebrana przez widzów – komentuje.

Od poniedziałku, 7 maja br. Polsat News w byłym paśmie „Tematów dnia” zaczął emitować serwisy informacyjne, które wczoraj poprowadził Mariusz Abramowicz.

Tego samego dnia do prowadzenia serwisów informacyjnych na antenie tej stacji po przerwie powrócił również Bartosz Kurek. Z naszych informacji wynika, że dziennikarz pasma informacyjne będzie prowadzić regularnie.

Zdjęcie „Tematów dnia” to kolejna zmiana w Telewizji Polsat, po tym jak miesiąc temu szefową pionu informacji i publicystyki została Dorota Gawryluk, zastępując Henryka Sobierajskiego. Jej zastępcami zostali Marcin Wójcicki i Mariusz Kopiński, a funkcję szefowej wszystkich wydawców objęła Ewa Jarosławska.

Jednocześnie Jarosław Gugała przestał prowadzić główne wydanie „Wydarzeń”, został szefem pasma po godz. 22 w Polsat News. Po głównym wydaniu „Wydarzeń” w miejsce „Gościa Wydarzeń” wprowadzono dłuższy program „Wydarzenia i opinie”.

Natomiast pod koniec kwietnia na urlopy zostali wysłani pełniący funkcje dyrektorskie w Polsat News i Polsat News 2 Beata Grabarczyk, Marcin Cholewiński, Roman Kukielak, Radosław Kietliński i Jerzy Sikora. Po powrocie mają przejść do zespołu nowej agencji informacyjnej, której uruchomienie nadzoruje Henryk Sobierajski.