Serwis Macieja Samcika ma nowych autorów

Maciej Bednarek, Maciej Samcik i Ireneusz Sudak

Maciej Bednarek i Ireneusz Sudak dołączyli do serwisu „Subiektywnie o finansach”, którego redaktorem naczelnym jest Maciej Samcik, wieloletni dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

Dziennikarz i bloger ekonomiczny Maciej Samcik założył bloga o finansach w 2009 roku – najpierw w ramach platformy samcik.blox.pl, a od ponad roku na subiektywnieofinansach.pl.

7 maja 2018 roku do serwisu dołączyli dwaj dziennikarze ekonomiczni Maciej Bednarek i Ireneusz Sudak. Cała trójka pracuje zdalnie. Zespół ma skupić się na tworzeniu i rozwoju m.in. treści wideo, rankingów produktów oraz tekstów interwencyjnych. Serwis utrzymuje się z partnerstw oraz akcji edukacyjnych.

Maciej Bednarek dziennikarzem jest od 1999 roku. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej” czy „Bloomberg Businessweek Polska”. Był też szefem redakcji w ramach porównywarki finansowej Comperia.pl. Przez lata należał do Ekipy Samcika, czyli grupy dziennikarzy konsumenckich walczących o prawa konsumentów w ramach czwartkowych stron „Pieniądze Ekstra” w „Gazecie Wyborczej”. W „Subiektywnie o finansach” będzie m.in. zajmował się poradami i interwencjami, porównywał produkty finansowe oraz tworzył autorskie cykle wideo.

Ireneusz Sudak publikuje od 2006 roku, przede wszystkim w „Gazecie Wyborczej”. W projekcie Macieja Samcika będzie zajmował się opisywaniem sposobów m.in. na obniżenie domowych rachunków oraz inwestowanie.