Dorota Gawryluk zwalnia szefów Polsat News

Dorota Gawryluk

Odkąd dyrektorem pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat została Dorota Gawryluk, kierownicze stanowiska w Polsat News tracą osoby od lat związane ze stacją Zygmunta Solorza – dowiedział się „Presserwis”.

Z naszych ustaleń wynika, że z dotychczasowymi funkcjami żegnają się: szef anteny Polsat News Marcin Cholewiński, szef anteny Polsat News 2 Beata Grabarczyk, szef projektów internetowych Polsat News Jerzy Sikora, szef publicystyki Polsat News Radosław Kietliński oraz sekretarz pionu informacji i publicystyki Roman Kukielak.

Cała piątka dziennikarzy od lat związana z Polsatem prawdopodobnie pozostanie w strukturach Grupy Polsat – być może część z nich przejdzie do agencji informacyjnej, za uruchomienie której odpowiedzialny jest Henryk Sobierajski, dotychczasowy szef pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

– Faktycznie nasz obszar informacji i publicystyki jest w procesie zmian, ale są to nasze wewnętrzne sprawy, więc nie będę na ten temat się wypowiadał – stwierdza rzecznik Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk. – Nie mam wiedzy na temat osób, o które pan pyta i nic nie wiem, aby miały się znaleźć poza naszą grupą – dodaje.

Jerzy Sikora potwierdza, że przestał być szefem projektów internetowych. Radosław Kietliński i Roman Kukielak nie chcieli z nami rozmawiać, tłumacząc, że są na urlopach. Z Beatą Grabarczyk i Marcinem Cholewińskim nie udało nam się skontaktować, podobnie jak z dyrektor pionu informacji i publicystyki Dorotą Gawryluk.

Beata Grabarczyk szefową anteny Polsat News 2 była od startu kanału w czerwcu 2014 roku. Wcześniej była reporterką i prowadzącą w Polsacie „Wydarzenia” (wcześniej „Informacje”). Do Telewizji Polsat przeszła w 2002 roku z RMF FM.

Radosław Kietliński wcześniej był szefem informacji Polsat News. Był także reporterem „Wydarzeń” i „Informacji”. Z Telewizją Polsat związany jest od 2000 roku.

Roman Kukielak zanim został sekretarzem pionu informacji i publicystyki, był zastępcą dyrektora tego pionu. Wcześniej zajmował stanowiska m.in. redaktora naczelnego TV Biznes i szefa programów informacyjnych TV 4.

Marcin Cholewiński w Polsacie pracuje od 2000 roku – był prowadzącym, producentem i wydawcą „Informacji” i „Wydarzeń”.

Jerzy Sikora wcześniej był sekretarzem redakcji Polsat News i prezesem Media Biznes, nadawcy TV Biznes.

Dorota Gawryluk przejęła kierowanie pionem informacji i publicystyki Telewizji Polsat od Henryka Sobierajskiego w połowie marca 2018 roku.