Ostatnio dodane

Dziennik.pl: Ewa Bugała wraca do TVP

Ewa Bugała

Ewa Bugała została pracownikiem biura prasowego Telewizji Polskiej – podał nieoficjalnie portal Dziennik.pl.

„Nie mogę się wypowiadać” – powiedziała Bugała dziennikarzom portalu. Biuro prasowe TVP nie udzieliło jeszcze odpowiedzi na pytania serwisu w tej sprawie.

Bugała pracowała w TVP od 2012 roku. Na początku lutego została dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele krytycznych uwag dotyczących powierzenia jej tego stanowiska. Zdecydowała się zrezygnować, o czym poinformowała na Twitterze: „Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen. Oczywiście rezygnuję też z wszelkich przysługujących mi odpraw. Do zobaczenia” – napisała.

Poprzednio  Ew Bugała pracowała w TVP przez sześć lat. Początkowo była asystentką reporterów ”Wiadomości” TVP 1. Po tym, jak prezesem TVP został Jacek Kurski, zaczęła przygotowywać materiały do serwisu informacyjnego telewizyjnej jedynki. Później została szefową i prowadzącą magazyn ”Nie da się ukryć” w TVP Info. W czerwcu 2017 roku Bugała objęła stanowisko szefowej redakcji serwisów TVP Info. Wielokrotnie była oskarżana o szerzenie prorządowej propagandy.