Magdalena Ogórek pozywa dyrektora Muzeum Polin

Magdalena Ogórek, była kandydatka SLD na prezydenta RP, a obecnie związana m.in. z TVP Info, pozywa Dariusza Stolę, dyrektora Muzeum Żydów Polskich Polin. Ogórek poinformowała o tym na Twitterze.

„Z powodu pomówienia, jakiego dopuściło się @polinmuseum względem mnie, w tej chwili złożyłam do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia akt oskarżenia przeciwko D. Stoli, dyrektorowi @polinmuseum” – napisała Ogórek na Twitterze.

Ma to związek z użyciem przez Polin na wystawie „Obcy w domu. Wokół Marca ’68” tweeta Ogórek z 28 lipca 2017 roku, w którym napisała: „Panie Marku Borowski, nawiązując do wypowiedzi o kręgosłupie Jarosława Gowin, czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?”. Muzeum Polin na swojej wystawie zaprezentowało treść tego tweeta Ogórek jako przykład współczesnego antysemityzmu. Na wystawie pokazano też treść wpisu na Twitterze Rafała Ziemkiewicza, publicysty „Tygodnika do Rzeczy”, który pisał o „chciwych parchach”. Muzeum Polin treści obu tych wpisów zaprezentowało bez podawania informacji o ich autorach.