Fratria ma przeprosić Kraśkę za przedstawienie go na okładce w mundurze Jaruzelskiego

Piotr Kraśko

Wydawca tygodnika „Sieci” (Fratria) ma przeprosić Piotra Kraśkę za okładkę, na której w czasach gdy był szefem „Wiadomości” TVP 1, został przedstawiony w mundurze gen. Wojciecha Jaruzelskiego – orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.

Chodzi o wydanie tygodnika (wówczas „W Sieci”), które ukazało się 28 grudnia 2015 roku – informuje Wyborcza.pl. Piotr Kraśko, obecnie dziennikarz TVN 24 BiŚ oraz Tok Fm, został wtedy przedstawiony na okładce pisma ubrany w mundur gen. Wojciecha Jaruzelskiego z podpisem: „Medialny zamach stanu”. Za dziennikarzem umieszczono logo „Dziennika Telewizyjnego”, głównego programu informacyjnego w czasach PRL, a przed nim leżała kartka z logo Komitetu Obrony Demokracji.

Sąd uznał, że okładka i artykuł, w którym zawarto „nieprawdziwe i bezpodstawne stwierdzenie, że w »Wiadomościach« Piotra Kraśki walą na oślep, kłamią i manipulują” uwłaczają godności dziennikarza oraz naruszają jego dobre imię.

Przeprosiny mają zostać opublikowane na trzeciej stronie drukowanej wersji tygodnika „Sieci” i na jego stronie internetowej w wyeksponowanym miejscu, gdzie mają widnieć przez 24 godziny. Następnie tygodnik ma umieścić na stronie link do przeprosin, tak, aby każdy mógł się z nimi zapoznać przez tydzień od momentu ich opublikowania. Fratria ma również zwrócić koszty procesu.