TVP ma do końca kwietnia czas na podjęcie z Emitelem negocjacji ws. MUX8

Jeśli Telewizja Polska do 30 kwietnia br. nie podejmie negocjacji z firmą Emitel, operatorem MUX8, w sprawie wejścia na ten multipleks, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpocznie postępowanie koncesyjne na wolne miejsca na tym multipleksie – wynika z projektu decyzji zmieniającej rezerwację na MUX8.

Na ósmym multipleksie od jesieni 2016 roku nadają kanały: Zoom TV, Nowa TV, Metro i Telewizja WP. Dotychczas swoich stacji nie umieściła na MUX8 Telewizja Polska TVP, mimo że KRRiT przyznała jej trzy sloty – na trzy kanały w standardowej rozdzielczości albo na jeden w wysokiej rozdzielczości i jeden w standardowej. TVP mimo zapowiedzi dotychczas nie zaoferowała swoich kanałów na MUX8.

KRRiT poinformowała, że jej przewodniczący pozytywne rozpatrzył wniosek prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczący projektu sentencji decyzji o zmianie rezerwacji częstotliwości na MUX8. Zmiana polegać ma na dodaniu, że TVP otrzyma trzy sloty na multipleksie, o ile do 30 kwietnia br. złoży wniosek o zawarcie umowy o dostępie do multipleksu. Jeśli do tego czasu spółka nie rozpocznie negocjacji z operatorem MUX8, KRRiT rozpisze na te miejsca postępowanie koncesyjne.

– Ósmego marca Krajowa Rada przysłała postanowienie, w którym uzgodniła projekt decyzji zmieniającej rezerwację na MUX8 zgodnie z wnioskiem Emitelu. W przeciągu 30 dni prezes UKE powinien rozstrzygnąć sprawę dotyczącą zmiany rezerwacji – informuje rzecznik UKE Martin Stysiak.

KRRiT przypomniała, że warunkiem uzyskania rezerwacji częstotliwości na MUX8 przez Emitel było m.in. zobowiązanie do nadawania na nim kanałów TVP.