Michał Mońko kandydatem na dyrektora radiowej Jedynki

Michał Mońko

Michał Mońko ma największe szanse na objęcie stanowiska dyrektora Programu I Polskiego Radia – wynika z informacji „Presserwisu”.

Program I nie ma dyrektora, od kiedy ze stanowiska w styczniu br. odszedł Rafał Porzeziński. Anteną od tamtej pory kieruje wicedyrektor Marek Mądrzejewski. Początkowo w Polskim Radiu wymieniano jako następcę Porzezińskiego Roberta Tekielego, wicedyrektora Polskiego Radia 24. Z naszych informacji wynika, że Tekieli ostatecznie miał otrzymać propozycję objęcia stanowiska zastępcy dyrektora Jedynki, ale ją odrzucił.

Nasi rozmówcy z Polskiego Radia opowiadają, że zarząd planował wybór nowej dyrekcji anteny w środę, ale decyzję odłożono – możliwe, że zarząd zbierze się w piątek. Najpoważniejszym kandydatem na szefa Jedynki jest Michał Mońko. Wcześniej w Polskim Radiu był krótko sekretarzem redakcji Informacyjnej Agencji Radiowej. W latach 90. pracował w Telewizji Polskiej. Był też związany m.in. z tygodnikami ”Kultura” i ”Literatura”. Mońko ma 75 lat.

Do tej pory nie udało nam się skontaktować z prezesem Polskiego Radia Jackiem Sobalą ani członkiem zarządu Mariuszem Staniszewskim.