Ostatnio dodane

Media boją się filmu o pedofilii w polskim kościele?

Sekielski zbiera pieniądze w sieci

Tomasz Sekielski

Media na swoich łamach chętnie informują o kolejnych przypadkach pedofilii, ale nie chcą zaangażować się w wyprodukowanie dokumentalnego filmu pełnometrażowego na ten temat. „Ten film należy się ofiarom zwyrodnialców w sutannach” – mówi Tomasz Sekielski, który rozpoczyna w sieci zbiórkę na film.

Tomasz Sekielski, znany dziennikarz a obecnie niezależny producentem filmowym, w internecie rozpoczął zbiórkę na pełnometrażowy film dokumentalny o księżach pedofiliach w Polsce. Jak zapowiada autor, bez cenzury i bez znieczulenia”. Zdjęcia do filmu siw już rozpoczęły, ale nie ma chętnych na sfinansowanie produkcji.

Kościół katolicki w Polsce to instytucja mająca olbrzymie wpływy i władzę. Osoby próbujące ujawniać tajemnice kościoła katolickiego narażane są na ostracyzm. Nie ma chętnych, którzy sfinansowaliby film dokumentalny o pedofilii w polskim kościele. Mam namyśli duże, mainstreamowe media. Wokół tego tematu panuje swoista zmowa milczenia – mówi Tomasz Sekielski w filmie opublikowanym na YouTube.

Spotkałem wiele osób, które jako dzieci były molestowane, a czasem gwałcone, przez księży. Uważam, że trzeba pokazać prawdę o tym co działo i dzieje się w polskim koście. Hierarchia kościelna robi wszystko, aby tuszować sprawy i przypadki pedofilii. Chronieni są księża, Nikt nie myśli o ofiarach. Pokażę mechanizmy jakie funkcjonują i które pozwalają na to, aby księża, a przynajmniej ich większość, pozostała bezkarna.Ten film należy się ofiarom zwyrodnialców w sutannach – dodaje Sekielski.

Okazuje się jednak, że nie ma chętnych, którzy sfinansowaliby produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim kościele. Dlatego znany producent na platformie Patronite.pl rozpoczął publiczną zbiórkę pieniędzy na produkcję. Pierwszy cel to 100 tys. zł – tyle twórcy potrzebują na rozbudowanie redakcji, która przez cały czas trwania produkcji (12 miesięcy) będzie zajmowała się weryfikacją zebranych materiałów oraz zeznań świadków. Z kolei zebranie 200 tys. zł pozwoli na zabezpieczenie opłacenia profesjonalny ekip zdjęciowych.

„Tylko niezależność finansowa pozwoli nam zrealizować film, w którym obnażymy hipokryzje części kościelnych hierarchów i zmowę milczenia służącą ochronie zboczeńców a nie ich ofiar. Za nami są pierwsze dni zdjęciowe, pracę nad dokumentem potrwają około roku. Nie będziemy wstanie sami sfinansować całej produkcji, której koszt szacujemy na 450 tysięcy złotych. Wiemy, że kwota jaką staramy się zebrać nie jest mała, ale są to pieniądze bez których nie uda nam się dokończyć prowadzonych śledztw i zrealizować na odpowiednio wysokim poziomie technicznym filmu, na który czekają ofiary księży pedofilów” – czytamy w opisie zbiórki.

Premiera filmu planowana jest na początek 2019 roku.