Ostatnio dodane

Paweł Kapusta z Wirtualnej Polski nominowany za reportaż do Europejskiej Nagrody Prasowej

Paweł Kapusta

Paweł Kapusta z Wirtualnej Polski jako jedyny polski dziennikarz otrzymał nominację w tegorocznej edycji Europejskiej Nagrody Prasowej. Szansę na wygraną ma za reportaż o ratownikach medycznych.

Kapusta za reportaż „Trudno ratować kogoś, kogo życie rozlało się po podłodze i kapie”, opisujący pracę ratowników medycznych, został nominowany w kategorii obejmującej teksty reporterskie. Oprócz niego nominacje otrzymali Nyegård Espersen z duńskiego „Jyllands-Posten”, Catarina Gomes z portugalskiego „Público”, Cathrin Kahlweit i Michael Obert (osobne nominacje) z niemieckiego „Sueddeutsche Zeitung”, Xavier Aldekoa z hiszpańskiego „Revista Gatopardo” oraz Carole Cadwalladr z brytyjskiego „The Observer”

Ogółem przyznano 25 nominacji dziennikarzom z 19 krajów. Nagrody zostaną wręczone podczas ceremonii 14 marca w Budapeszcie.

W zeszłorocznej edycji Europejskiej Nagrody Prasowej nominowani byli Tomasz Lis (za wstępniak do jednego z wydań „Newsweeka”), redakcje (m.in. „Gazeta Wyborcza”), które przygotowały publikacje o tzw. Panama papers oraz dziennikarze „Newsweeka” Michał Krzymowski i Wojciech Cieśla.

Paweł Kapusta za reportaż o ratownikach medycznych w listopadzie ub.r. otrzymał Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej w kategorii „Najlepsze w Internecie”.

Kapusta pracuje w Wirtualnej Polsce od listopada 2016 roku, wcześniej przez kilka lat był dziennikarzem tygodnika „Piłka Nożna”. Zajmuje się głównie tematyką piłkarską.