Media grają w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Squash z Bartoszem Węglarczykiem, powożenie saniami z Piotrem Kraśką, czy prowadzenie programu z Jankesem – m.in. takie atrakcje przygotowały media na licytacje 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Za pośrednictwem aukcji Charytatywni.allegro na stronie Aukcje.wosp.org.pl można wylicytować prowadzenie programu „Kultowa godzina” wraz z Jarosławem Sobierajewiczem w Eska Rock albo współprowadzenie programu Krzysztofa Jankowskiego „Obudź się na Jankesa” w Radiu Eska. Słuchacze Rock Radia mogą wylicytować także udział w programie „Powstanie Rock Radia” z Piotrem Kędzierskim.

Radio Kolor przekazało na WOŚP podwójne zaproszenie na bankiet jubileuszowy Radia Kolor, który odbędzie się 27 stycznia, a także zamek do drzwi Gerdalock V3. Radio Gniezno zaproponowało współprowadzenie na żywo audycji, a Antyradio zestaw „Antyradio DeLuxe” – znajdują się w nim m.in. limitowana płyta winylowa wraz z autografami prezenterów radia i słuchawki Sony.

Amatorzy sportu mogą zagrać w squasha z dyrektorem programowym Onet.pl, czyli z Bartoszem Węglarczykiem, bądź wziąć lekcję powożenia saniami z Piotrem Kraśką. Przy okazji lekcji Kraśko zaprasza na piknik. Można także wylicytować specjalny trening z żoną dziennikarza, Karoliną Ferenstein-Kraśko, połączony ze zwiedzaniem Stadniny Koni Ferensteinów i „kolację w plenerze nad brzegiem jeziora o zachodzie słońca”.

Czytelnicy mogą przez jeden dzień zastąpić Roberta Felusia na stanowisku redaktora naczelnego „Faktu”. Można także wylicytować sesję zdjęciową dla swojego dziecka i miejsce na okładce w czerwcowym numerze magazynu „Mamo, To Ja”.

Przemysław Kossakowski, prowadzący program „Inicjacja” w TTV, zadeklarował, że namaluje portret wskazanej osoby. Z kolei restaurator Mateusz Gessler oferuje obraz namalowany przez uczestniczkę programu „Drzewo marzeń” i 12 godzin spędzonych w jego towarzystwie, w tym wspólną kolację. Aktorka Maja Ostaszewska podarowała obraz ze swoją podobizną.

Uczestnicy programu „Azja Express” i Krzysztof Sawicki (partner uczestniczki programu, prezenterki TVN Doroty Gardias) wystawili na licytację podpisaną przez nich felgę samochodową. Z kolei Michał Piróg i Piotr Czaykowski podarowali amulety, które zebrali podczas wyścigu przez Sri Lankę i Indie w drugiej edycji „Azja Express”. Fani programu mogą także wylicytować plecaki uczestników Antoniego Pawlickiego i Marty Wierzbickiej.

Tuż przed 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ukazało się specjalne wydanie „Naszemiasto.pl” (Polska Press Grupa). Gazeta pojawiła się we własnej sieci dystrybucji i jako dodatek do 14 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press. Łączny nakład to 730 tys. egzemplarzy.

Relacje z wydarzenia przekazują: TVN, TTV oraz TVN 24. Grupa TVN po raz drugi jest głównym partnerem telewizyjnym Finału WOŚP. Oficjalny start akcji zaplanowano o godz. 8.30, w programie „Dzień Dobry TVN” emitowanym na głównej antenie. Centrum Finału WOŚP będzie mieścić się na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie powstanie orkiestrowe miasteczko ze sceną oraz studiem telewizyjnym. TVN przez cały dzień emitować będzie relacje ze specjalnego studia o godz. 12.35, 13.50, 15.15 i 18.45. O 19.45 pokazane zostanie „Światełko do Nieba” (czyli pokaz fajerwerków), a kolejne materiały stacja pokaże o 22.50 i 23.44.