Dorota Roman po 20 latach zwolniona z TVP, nowy wydawca „Magazynu Expresu Reporterów”

Wydawca „Magazynu Ekspresu Reporterów” w TVP2 Dorota Roman otrzymała wypowiedzenie i odchodzi ze stanowiska – nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Roman pracowała w TVP od 1997 roku, początkowo pełniła funkcję reportera, następnie prowadziła programy informacyjne i publicystyczne oraz była ich wydawcą. Przez kilkanaście lat brała udział w tworzeniu nadawanego w TVP2 „Magazyn Ekspresu Reporterów”. Dorota Roman współtworzyła „Pytanie na śniadanie”. W 2016 roku pracowała także w TV Puls jako menedżera ds. produkcji antenowych.

Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, w czwartek Dorota Roman otrzymała wypowiedzenie i odchodzi ze stanowiska wydawcy „Magazynu Ekspresu Reporterów”. Decyzję miał podjąć Przemysław Wojciechowski, były wiceszef TAI ds. publicystyki w TVP Info, który wspólnie z Krzysztofem Karwowskim(obecnie doradcą zarządu) nadzoruje publicystykę w TVP.

Dziennikarka nie chciała z nami rozmawiać. – Nie komentuję tej sprawy – ucina w odpowiedzi na pytania.

Z naszych ustaleń wynika, że nowym wydawcą „Magazynu Ekspresu Reporterów” w Dwójce zostanie Jacek Daciów, który do września ub.r. był redaktorem nadzorującym „Magazyn śledczy Anity Gargas” w TVP1. Zastąpił go Przemysław Wenerski.

Przemysław Wojciechowski od 2010 roku był wicedyrektorem Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP i szefem redakcji programów publicystycznych i społecznych w TVP1. W przeszłości związany był także z TVN.