Czabański: PAP potrzebowała zdecydowanego prezesa z doświadczeniem dziennikarskim

Krzysztof Czabański

– Polska Agencja Prasowa potrzebowała zdecydowanego prezesa, z doświadczeniem dziennikarskim – powiedział w czwartek szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański po wyborze Wojciecha Surmacza na prezesa Agencji.

„Zarząd PAP od tego momentu jest dwuosobowy i składa się z prezesa Wojciecha Surmacza i członka zarządu Tomasza Przybka” – poinformował dziennikarzy Czabański po posiedzeniu RMN.

Szef Rady pytany, co zdecydowało o wyborze Surmacza na prezesa Agencji, odparł, że PAP „potrzebowała zdecydowanego prezesa o dość dużym doświadczeniu dziennikarskim i wizji dziennikarstwa misyjnego, publicznego”. „Pan Surmacz zaprezentował nam bardzo ciekawą wizję i jego doświadczenie z pracy w mediach publicznych było niewątpliwie dużą rekomendacją do powołania go na tę funkcję” – powiedział Czabański.

Z funkcji członka zarządu PAP została odwołana Hanna Myjak. Czabański tłumaczył, że misja Hanny Myjak dotycząca uporządkowania spraw finansowych PAP się zakończyła. „Teraz będzie kierunek bardziej nakierowany na rozwój biznesu, a sprawy finansowe zostały już uporządkowane” – zaznaczył Czabański.

W październiku ub.r. rezygnację ze stanowiska prezesa PAP złożył Artur Dmochowski. Następnie Hanna Myjak została członkiem zarządu PAP, a członek Rady Nadzorczej Agencji Tomasz Giziński został oddelegowany do pełnienia obowiązków członka zarządu PAP do czasu wyboru prezesa Agencji. „Wszystkim państwu, którzy pracowali przez ten trudny czas w PAP, pani Hannie Myjak i panu Tomaszowi Gizińskiemu bardzo dziękuję za trud i wysiłek” – powiedział Czabański.