Paweł Wilkowicz z Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego

Paweł Wilkowicz - Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego

Paweł Wilkowicz ze Sport.pl otrzymał Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego.

Paweł Wilkowicz to ekstraklasa wśród dziennikarzy sportowych młodego pokolenia. W mediach tradycyjnych występuje jako ekspert od piłki nożnej i sportów zimowych, w mediach społecznościowych doskonale relacjonuje i trafnie komentuje. Zawsze z taktem i bez zbędnej egzaltacji. Ma ogromną wiedzę o świecie, która pozwala mu poruszać się swobodnie po tematach ze sportem związanych tylko okazjonalnie. Jego cykliczne „Sam na sam” ze sportowcami i trenerami to przykład najwyższej jakości wywiadów wideo w polskim internecie. Zdobył zaufanie nie tylko czytelników, ale też sportowców. To jemu Justyna Kowalczyk opowiedziała o swojej depresji, a Robert Lewandowski autoryzował napisaną przez niego biografię.

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego ustanowił magazyn „Press” w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego w 2015 roku. Otrzymuje ją dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą.

W trzeciej edycji nagrody nominowani byli również duet Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski oraz Mirosław Żukowski (”Rzeczpospolita”).

Paweł Wilkowicz otrzymał czek na 10 tys. zł i statuetkę – replikę pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup.

Sponsorem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego jest Bank BGŻ BNP Paribas.

Laureatami nagrody w poprzednich latach byli Stefan Szczepłek („Rzeczpospolita”) i Włodzimierz Szaranowicz (TVP Sport).