Ziobro zabiera głos ws. oskarżeń o molestowanie i mobbing przez znanych dziennikarzy

Zbigniew Ziobro

Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo ws. oskarżeń, które pod adresem dotychczasowego Michała Wybieralskiego oraz Jakuba Dymka wysunęło osiem kobiet. Chodzi o molestowanie i mobbing.

Oskarżenia grupy kobiet pod adresem Michała Wybieralskiego, szefa wydawców Wyborcza.pl i Jakuba Dymka, publicysty „Krytyki Politycznej”, pojawiły się w tekście zamieszczonym w poniedziałek na stronie Codziennikfeministyczny.pl. Zarzuty autorek dotyczyły m.in. mobbingu i molestowania; w artykule pojawiły się też informacje o gwałcie. Obaj dziennikarze zostali zawieszeni w pełnionych obowiązkach przez swoje redakcje.

Głos w sprawie zabrał minister sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro. Jego wypowiedź zaprezentowano 29 listopada br., w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP 1. „Jestem wstrząśnięty i do tej pory trudno mi uwierzyć w to, że w tak poważnych redakcjach liberalnych, lewicowych, które stawiają na sztandarach wartości feministyczne i szacunek dla kobiety mogło dochodzić do tak drastycznych naruszeń wolności seksualnej kobiet, używania przemocy, ba do gwałtu. To jest jakaś poważna historia” – powiedział minister.

”Spółka nie toleruje żadnych form mobbingu i molestowania” – głosi z kolei oświadczenie zamieszczone w środę wieczorem w serwisie Wyborcza.pl. ”Wyjaśnienie zarzutów stawianych jednemu z pracowników jest naszym priorytetem. Działa już specjalnie powołana w tym celu komisja, a w jej pracach uczestnicy członek zarządu spółki. W toku prac komisja będzie korzystała ze wsparcia niezależnego eksperta z doświadczeniem w sprawach związanych z dyskryminacją i mobbingiem” – czytamy w oświadczeniu.