Zmarł Jarosław Hasiński, były prezes Polskiego Radia

Jarosław Hasiński

Jarosław Hasiński, były prezes Polskiego Radia, a ostatnio dyrektor cyfryzacji i administracji Radia Koszalin, nie żyje. Przegrał walkę z nowotworem. Miał 61 lat.

„Jarosław Hasiński był Wielkopolaninem. Być może z tego wynikały jego pracowitość oraz praktyczne i ambitne podejście do życia” – napisała redakcja Radia Koszalin. W rozgłośni odpowiadał m.in. za dział nowych mediów.

„To on przygotował szczegółową koncepcję portalu www.prk24.pl. To także on niejednokrotnie zawstydzał młodszych koleżanki i kolegów swoją wiedzą z zakresu nowoczesnych technologii. Potrafił, jak mało kto, inspirować i zachęcać do zawodowego rozwoju. Dla wielu naszych dziennikarzy był Mentorem. Jego wiedza i wieloletnie doświadczenie były dla nas bezcenne” – czytamy na stronie Radia Koszalin.

Jarosław Hasiński podczas studiów pracował w Radiu Poznań. W 1982 roku został kierownikiem rozgłośni Akademickie Radio Winogrady. W latach 1998-2003 był dyrektorem TVP 3 Poznań, a w latach 2002-2004 kierował Agencją Produkcji Audycji Telewizyjnych. Później współtworzył na Śląsku telewizję TVS. W latach 2009-2011 był prezesem Polskiego Radia. W 2013 roku wrócił do Telewizji Polskiej, zajmował m.in. stanowisko wicedyrektora TVP Polonia. W 2015 roku dołączył do zespołu Radia Koszalin.