Ostatnio dodane

TVP nagradza dziennikarzy ośrodków lokalnych

Ogłoszono wyniki 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. Najlepsi dziennikarze z całej Polski przesyłali swoje prace konkursowe w siedmiu kategoriach. Przyznano także nagrodę specjalną prezesa Telewizji Polskiej.

Nagroda specjalna Prezesa zarządu Telewizji Polskiej za najlepszy film dokumentalny zgłoszony na PiK24 została przyznana Andrzejowi Ciecierskiemu za film „Biegnę dalej” wyprodukowany przez TVP3 Gdańsk.

W kategorii najlepszy program informacyjny nagrodę główną Grand Prix otrzymał zespół programu „Panoramy Lubelskiej” z TVP3 Lublin. Dwa wyróżnienia otrzymały zespoły „Zbliżenia” TVP Bydgoszcz oraz „Teleskopu” TVP3 Poznań.

W kategorii najlepszy program publicystyczny wyróżnienie za materiał „Wielkie Nieba” otrzymało TVP3 Kraków. Pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody nie przyznano.

W kategorii – autor najlepszego news-a pierwszą nagrodę otrzymali Agata Chyłka, Jarosław Lewandowski z TVP3 Bydgoszcz za materiał „Katastrofa w Giebni”. Drugą nagrodę otrzymał Jakub Biel z TVP3 Opole za materiał „Doradca od spraw ogólnych”. Dwie równorzędne trzecie nagrody przyznano Adamowi Wołkowi z TVP3 Opole za materiał „Sarnowicka Amazonka” oraz Bernadetcie Budzisz-Rogowskiej z TVP3 Gdańsk za materiał „Pedofil ujęty podczas prowokacji”.

W kategorii – autor najlepszego reportażu (nagroda im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik) drugą nagrodę otrzymał Mikołaj Wawrzeniuk z TVP3 Białystok za reportaż „Sezon na bobry”, trzy równorzędne trzecie nagrody otrzymali Krzysztof Glondys z TVP3 Katowice za reportaż „Fetor”, Natalia Witkiewicz i Marcin Jakóbczyk z TVP3 Kraków za reportaż „Dopalacze” oraz Justyna Andersz-Rychter z TVP3 Poznań za reportaż „Stracili…”. Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Dorota Kaczor-Miszkiewicz z TVP3 Wrocław za reportaż „Pogotowie duszpasterskie”, Andrzej Ciecierski z TVP3 Gdańsk za reportaż „Dzień dobry, dziś” oraz Sławomir Mazur, Katarzyna Sieradzka, Krzysztof Dziewięcki z TVP3 Kielce za reportaż „Miłość w czasach wyklętych”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

W kategorii – autor najlepszego programu o tematyce regionalnej pierwszą nagrodę otrzymała Dagmara Drzazga z TVP3 Katowice za program „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności”. Dwie równorzędne drugie nagrody przyznano Annie Duda-Gocel z TVP3 Lublin za program „STOP!Kultura” oraz Łukaszowi Borkowskiemu z TVP3 Lublin za program „Przestrzeń dźwiękowa”. Trzecią nagrodę otrzymał Leszek Wiśniewski z TVP3 Lublin za program „Rotunda – zamojska cela śmierci”. Natomiast dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Alicja Grzechowiak z TVP3 Białystok za program „Patrycja Meunier” oraz Piotr Socha, Katarzyna Kotula z TVP3 Rzeszów za program „Świat według Łukasza”.

W kategorii – najlepszy prowadzący rozmowę/debatę trzy równorzędne drugie nagrody otrzymali: Beata Oryl-Stroińska z TVP3 Poznań za rozmowę w programie „Sportowy weekend”, Marta Pietrasiewicz z TVP3 Lublin za rozmowę w programie „To nas dotyczy”, Grzegorz Boratyn z TVP3 Rzeszów za rozmowę w programie „Miejsce do czytania”. W tej kategorii przyznano również dwie równorzędne trzecie nagrody: Mariusz Studzienny z TVP3 Opole za rozmowę w programie „Rozmowa dnia” oraz Anna Trzcińska z TVP3 Bydgoszcz za rozmowę w programie „Rozmowa dnia”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

W kategorii specjalnej – autor najlepszych zdjęć pierwszą nagrodę otrzymał Kamil Szołtysik z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Powrót”. W tej kategorii przyznano trzy równorzędne drugie nagrody dla: Sławomira Chudowskiego z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Wolni poeci”, Witolda Kornasia z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności” oraz Romana Wasiluka z TVP3 Białystok za zdjęcia do reportażu „Partycja Meunier”.