Ostatnio dodane

Katarzyna Kościelak pełni obowiązki szefowej publicystyki TVP Kultura

Odchodzi Tomasz Kempski

Tomasz Kempski

Z Telewizją Polską rozstał się Tomasz Kempski, który od prawie dwóch lat był kierownikiem redakcji literatury i publicystyki TVP Kultura. Jego obowiązki przejęła Katarzyna Kościelak – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Umowa o pracę została rozwiązana za porozumieniem stron. – To była wspólna decyzja moja i kierownictwa anteny – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Kempski. Nie ujawnia na razie swoich dalszych planów zawodowych.

Z TVP Kultura był związany od lutego 2016 roku – objął wówczas stanowisko kierownika redakcji literatury i publicystyki. Prowadził programy „Kierunek kultura” i „Kierunek Wrocław”.

Wcześniej Kempski był współpracownikiem Centrum Myśli Jana Pawła II i twórcą telewizji internetowej Foksal Eleven. Z wykształcenia jest filozofem i politologiem.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, obowiązki szefowej publicystyki TVP Kultura przejęła Katarzyna Kościelak. Stanowisko kierownika redakcji zostanie obsadzone w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, że w połowie września br. dyrektorem TVP Kultura została Barbara Schabowska, która zastąpiła Mateusza Matyszkowicza – szefa Jedynki.