Ostatnio dodane

Pisarz Janusz Rudnicki przeprasza dziennikarkę „Wysokich Obcasów” za nazwanie jej „k*rwą”

Na łamach portalu Wysokieobcasy.pl (Agora) pisarz Janusz Rudnicki przeprosił dziennikarkę Annę Śmigulec za nazwanie jej „k*rwą” podczas przeprowadzania wywiadu. – To był żart. Taki rodzaj kodu między samymi swoimi, taka po prostu wolna amerykanka – tłumaczy Rudnicki.

W sobotę w „Wysokich Obcasach” opublikowana została rozmowa dziennikarki Anny Śmigulec z Alicją Długołęcką, która zajmuje się edukacją i poradnictwem psychoseksualnym. Rozmawiano o tym, jak się zachować, gdy się okazuje, że bliska osoba była molestowana.

W trakcie wywiadu dziennikarka „Wysokich Obcasów” opisała sytuację, kiedy jej rozmówca przekroczył granicę, a ona nie wiedziała, jak zareagować.

– Rok temu miałam wywiad ze znanym pisarzem, którego podziwiam od dawna. W wywiadzie był błyskotliwy i ujmujący, cieszyłam się, że go wreszcie poznałam. Odprowadził mnie kawałek, okazało się, że lubimy tę samą kawiarnię nieopodal. Ja szłam do niej od razu, on rzucił, że może wpadnie tam potem, z kolegą. Rzeczywiście, z godzinę później, kiedy siedziałam już z koleżanką, reporterką, dołączył do naszego stolika. Rozmawiamy miło, kafejka pełna ludzi, aż tu nagle w drzwiach pojawia się ów kolega, a pisarz woła do niego: „Chodź, kurwy już są!”. Zamurowało mnie. Nie zrobiłam nic, choć na co dzień jestem asertywna i reaguję, gdy komuś dzieje się krzywda – opisała dziennikarka.

Anna Śmigulec nie chciała podać nazwiska pisarza. – Ale dlaczego? No tak, to był autorytet, stawiała go pani wyżej w hierarchii, miała pani zupełnie inny obraz tego człowieka. Wiele osób wykorzystuje to, że jesteśmy od nich w jakiś sposób zależne zawodowo lub emocjonalnie – dopytywała Alicja Długołęcka. – Bo zrobi się afera? Bo zostałam wychowana na grzeczną dziewczynkę? Która jest miła, dobrze wychowana, nie wszczyna awantur – argumentowała Śmigulec.

Dzień po publikacji rozmowy do redakcji „Wysokich Obcasów” odezwał się Janusz Rudnicki. Pisarz przesłał list skierowany do Anny Śmigulec, w którym przeprasza dziennikarkę, nazywając swoje zachowanie „żartem”.

– Tak powiedziałem? Kurwy już są? To wszystko? Czegoś tam chyba brakuje. W sensie, to musiało być zaokrąglone, coś w rodzaju, człowiek ich szuka po burdelach, a one siedzą tu, we Wrzeniu Świata. Czyli jakaś mikroprzypowieść – pisze Rudnicki. – Anka, do mężczyzn też mówię czasami per kurwo lub pizdolino, a kobiety do mnie „cześć chuju”. To jest po prostu taka gra na słowa, tylko i wyłącznie na słowa, a nie na ich znaczenie. Taki rodzaj kodu między samymi swoimi, taka po prostu wolna amerykanka – dodaje.