Ostatnio dodane

Michał Wybieralski szefem wydawców Wyborcza.pl, Roman Imielski na czele działu krajowego „Gazety Wyborczej”

Roman Imielski

Roman Imielski od 1 listopada zostanie szefem działu „Kraj” „Gazety Wyborczej”. Zastąpi na tym stanowisku Michała Wybieralskiego, który będzie szefował zespołowi wydawców serwisu Wyborcza.pl.

Imielski to były szef sekretariatu „Gazety Wyborczej”. W październiku ub.r. został szefem serwisu Wyborcza.pl.

Jednak już w lutym br. przestał zarządzać serwisem, został szefem projektów międzynarodowych – news editorem. To nowe stanowisko w Agorze. Imielski odpowiadał na nim za kluczowe projekty dla gazety: współpracę (na zasadzie bezpłatnej wymiany materiałów) między „Gazetą Wyborczą” i zagranicznymi tytułami, tworzenie newsowej redakcji wideo dziennika w całej Polsce i usprawnienie współpracy między działami „Kraj” i „Wideo”.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, z początkiem listopada Agora likwiduje stanowisko news editora. – Ta rola, to zadanie było związane ściśle z zadaniami Romana Imielskiego w ramach Wideo.wyborcza.pl – mówi nam Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze – Przejmie teraz obowiązki szefa działu krajowego „Gazety Wyborczej” i odciąży w ten sposób Michała Wybieralskiego, który przez ostatnie miesiące łączył funkcje szefa działu krajowego dziennika i szefa wydawców serwisu Wyborcza.pl. Jako szef wydawców skupi się teraz głównie na realizacji celów serwisu, ściśle współpracując ze wszystkimi szefami działów, w tym z Romanem Imielskim – informuje Graboś.

Wybieralski od 2014 roku był redaktorem naczelnym „Gazety Stołecznej”, a wcześniej dziennikarzem i wydawca serwisu Wyborcza.pl. Natomiast w październiku ub.r. został szefem działu Kraj w „GW”. Teraz ma zaopiekować się zespołem wydawców Wyborcza.pl. Jak się dowiadujemy, w jego obowiązkach znalazło się również wzmacniane sprzedaży cyfrowych prenumerat „GW”.