Ostatnio dodane

Lutomski, Matyszkowicz i Kołodziejczyk laureatami nagrody Polskiej Izby Książki

Jacek Lutomski z ”Rzeczpospolitej”, Mateusz Matyszkowicz z TVP i Piotr Kołodziejczyk są laureatami tegorocznej 10. edycji konkursu PIKowy Laur, organizowanego przez Polską Izbę Książki.

Jacek Lutomski, redaktor prowadzący dział kultury w ”Rzeczpospolitej”, otrzymał PIKowy Laur w kategorii najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach drukowanych.

Laureatem w kategorii najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych i elektronicznych został Mateusz Matyszkowicz, autor nadawanego w TVP Kultura programu ”Chuligan literacki”.

Z kolei w kategorii najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie nagrodzono Piotra Kołodziejczyka, autora bloga Madreksiazki.org.

Nagrody przyznało jury pod przewodnictwem prezesa Polskiej Izby Książki Włodzimierza Albina. Nagrodę specjalną otrzymał Janusz Drzewucki z magazynu ”Twórczość”.

Ogłoszenie laureatów nastąpiło 27 października podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Zwycięzcy otrzymali po 5 tys. zł i statuetkę PIKowy Laur projektu prof. Bronisława Chromego.