Ostatnio dodane

Radio Piekary będzie miało trzy studia

W ramach remontu Miejskiego Domu Kultury w Piekarach, w którego budynku mieści się Radio Piekary, śląska rozgłośnia zbuduje od podstaw dwa studia, a jedno zmodernizuje.

– Dwa nowe studia będą wykorzystywane do bieżącej emisji. Z jednego prowadzone będą wszystkie pasma i programy prezenterskie, a drugie, większe, będzie wykorzystywane na potrzeby serwisów informacyjnych, codziennego programu publicystycznego „Rozmowa dnia” oraz wywiadów z artystami. Studio, które modernizujemy, będzie służyło między innymi do organizowania sesji nagraniowych zespołów muzycznych – mówi Rafał Kurowski, redaktor naczelny Radia Piekary.

W studiach zostanie rozbudowany system kamer do nagrywania materiałów wideo z myślą o ich zamieszczaniu w internecie. To wymaga odpowiedniego oświetlenia, wymiany instalacji elektrycznej, a nawet systemu klimatyzacji.

Muzyczno-informacyjne Radio Piekary nadaje w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. Nadajnik i system antenowy zlokalizowane są na kominie Ciepłowni Radzionków.

Według badania Radio Track w ostatniej fali badawczej (lipiec-wrzesień br.) Radio Piekary miało 5,62 proc. udziału w rynku w województwie śląskim.