Ostatnio dodane

W Chorzowie odbył się 3. Memoriał Kmiecików „Gramy, bo pamiętamy”

W sobotę 21 października w Chorzowie odbył się Memoriał Kmiecików, czyli turniej piłkarski poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Gramy, bo pamiętamy”.

Memoriał jest poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy – Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy oraz syna Remigiusza. W tym roku odbywa się już po raz trzeci. Każdego roku organizowany jest w drugiej połowie października, bo to właśnie 23 października 2014 roku w kamienicy przy ulicy Chopina w Katowicach wybuchł gaz. W wyniku eksplozji zawaliło się kilka pięter budynku oraz ściana frontowa od strony ulicy Chopina. Większość lokatorów udało się ewakuować, niestety pod gruzami zginęła trzyosobowa rodzina Kmiecików.

Memoriał to co roku turniej piłkarski, bo właśnie piłka nożna była wielką pasją Darka Kmiecika. – W beznadziejnych wydawałoby się sytuacjach umiał znaleźć wolny czas i kilku dodatkowych chętnych, którzy – niekiedy po nocach – pobiegają z nim za piłką po boisku – wspominają organizatorzy turnieju.

– Memoriał pozwala powspominać, pozwala pobiegać za piłką, pozwala nacieszyć się spotkaniem z ludźmi, którzy w przeróżny sposób wspominają Kmiecików – ale przede wszystkim pozwala łączyć – dodają. Co roku grają w nich drużyny dziennikarzy z różnych mediów, ale także reprezentacje urzędów miast.