Ostatnio dodane

Zawieszony prezes PAP Artur Dmochowski złożył rezygnację

Artur Dmochowski

Prezes Polskiej Agencji Prasowej Artur Dmochowski, którego zawiesiła rada nadzorcza PAP, złożył rezygnację ze stanowiska.

– Przede wszystkim z powodu różnicy zdań pomiędzy mną i radą nadzorczą co do wizji rozwoju Agencji i co do polityki finansowej – tłumaczy swoją rezygnację Artur Dmochowski.

Rada nadzorcza PAP jako powód zawieszenia Artura Dmochowskiego podała podała utratę zaufania i brak możliwości dalszej współpracy.

Artur Dmochowski został prezesem PAP w maju ub.r. W latach 80. założył pisma „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Później był m.in. redaktorem „Nowego Dziennika” w Nowym Jorku i szefem redakcji TVP Kraków. W latach 2006-2009 kierował TVP Historia. Później był redaktorem naczelnym Wydawnictwa Słowa i Myśli, współpracował z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie”. W listopadzie 2015 roku został rzecznikiem prasowym MSZ. Dmochowski był również dyplomatą. Pełnił funkcję radcy ministra w MSZ, reprezentował Polskę w ramach misji KBWE w Gruzji i misji OBWE w Bośni i Hercegowinie. W latach 2000-2006 pełnił służbę dyplomatyczną w ambasadzie RP w Rzymie jako radca minister pełnomocny.