Ostatnio dodane

„Informator ekonomiczny” od 25 lat na antenie Trójki

„Staramy się nadążać za zmianami”

Wiktor Legowicz

Audycja „Informator ekonomiczny”, która jest nadawana przez Program 3 Polskiego Radia, kończy 25 lat. Z tej okazji w czwartek, 12 października zostanie nadane specjalne jej wydanie, a stacja z ul. Myśliwieckiej poświęci audycji oraz jej autorowi czas w popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki”.

Audycję wymyślił i od samego początku (1992 rok) prowadzi (jako jeden z kilku dziennikarzy) Wiktor Legowicz – dziennikarz gospodarczy, komentator, były dyrektor programowy i wicedyrektor Trójki. Z Polski Radiem związany jest od 1970 roku.

„Informator..” to przegląd wydarzeń ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, Europie i na całym świecie (przedstawianych pod kątem interesów i potrzeb każdego słuchacza), ale również poradnik jak i w co inwestować pieniądze, jak sobie radzić w życiu czy prowadzić własną firmę.

– Latem 1992 roku podszedł do mnie na korytarzu na Myśliwieckiej Jacek Ejsmond, jej ówczesny dyrektor. Zapytał mimochodem, czy nie mógłbym przygotować magazynu gospodarczego, w którym prostym językiem opowiadalibyśmy słuchaczom o ekonomii i wyjaśniali jej zawiłości. Wykorzystałem więc moje pedagogiczne wykształcenie, zrobiłem próbną audycję, tzw. „zerówkę”, która spodobała się dyrektorowi i ruszyliśmy – opowiada Legowicz.

„Informator ekonomiczny” emitowany jest na antenie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30. Przygotowywany jest przez Wiktora Legowicza i innych dziennikarzy gospodarczych Trójki: Patrycjusza Wyżgę, Pawła Sołtysa i Arkadiusza Ekierta. – Staramy się nadążać za zmieniającym się światem, przyśpieszeniem w technologiach, w tym np. w bankowości czy mikroekonomii – uzupełnia Wiktor Legowicz.